tóth gabi
Gyurcsány áldozatai, Böjte felkaroltjai, Diana drámájának sokkoló részletei – ezekről és sok más érdekes témáról olvashatsz a Ripost7 legújabb számában. Keresd az újságárusoknál!
Kiskunhalason egy lakossági fórumon 2011. február 8-án azt kérdezte egy újságíró Gyurcsány Ferenctől, nem érzi-e felelősnek magát, hogy 2006. október 23-án tüntetők szemét kilőtték a rendőrök. Gyurcsány Ferenc így reagált a kérdésre: „Emberek szemét? Ön hány ilyen emberről tud?”
Gyurcsány Ferenc soha nem ismerte el, hogy felelős mindazért, ami az őszödi beszéd kiszivárgását követően történt. Emberéleteket nyomorítottak meg a parancsára, rendcsinálás címén a tüntető tömegbe lőttek, többen elvesztették a szemük világát, maradandó sérülést szenvedtek. Ártatlan civilek fizettek meg azért, hogy Gyurcsány ragaszkodott a hatalomhoz azután is, hogy bebizonyosodott: becsapta a választókat. Sokan a mai napig viselik a következményeket.
Nagy László a Fidesz nagygyűlésén vett részt az Astoriánál 2006. október 23-án, majd a Deák tér felé próbálta elhagyni a helyszínt. A rendőrsorfalat látva visszafordult, majd a lovasroham és a könnygázgránátok elől a tömeggel együtt a Dob utcába menekült.
„Minden kis utca le volt zárva, mindenfelől rendőrök támadtak” – nyilatkozta. Szemtanúk és videófelvételek igazolják, hogy a Dob utcában az egyik rohamrendőr 15-20 méterről adott le célzott lövést a fejére. Szájpadlásán keresztül vették ki az arcüregéből a másfél centis gumilövedéket, amely az arccsontját is darabokra törte. Bal szemére véglegesen megvakult, térlátását elveszítette, ezért nem dolgozhatott tovább az építőiparban. A Ripost7 információi szerint azóta sem heverte ki a történteket teljesen, depressziós lett.
Az őszödi beszéd következményeiről, Gyurcsány által tönkretett sorsokról olvashatsz a Ripost7 ma megjelenő számában. Keresd az újságárusoknál!
A ferences szerzetes, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány létrehozója, ötezer gyermek gondviselője exkluzív interjút adott a Ripost7-nek.
Ripost7: Érdemes reménykedni? Mire jó a remény?
Böjte Csaba: Volt egy elég érdekes kísérlet az 50-es években, elég pikáns, de azért elmesélem. Patkányokat tettek egy nagy üvegedénybe és elkezdték feltölteni vízzel. Szegény állat úszott, úszott, lapátolt, hogy ne merüljön el. Körülbelül 12-15 perc után feladta. Ekkor kivették, megszárították, aztán visszatették.A következő alkalommal több, mint 20 órán át bírta! Egyszer megtapasztalta a patkány, hogy van remény a túlélésre, van egy kéz, ami segíthet rajta és ez megsokszorozta az erejét. A remény nem más, mint hogy megoldható, túlélhető ez a helyzet. Ez isteni erény, nem szabad hagyni kialudni a szívünkben. Rossz volt a pandémia, választásra is készülünk, de kisüt a nap! Biztos. Ezt a világ nevű projektet a Jóisten kezdte el futtatni 13,8 milliárd évvel ezelőtt, jó kezekben van, idáig elhozta, biztosan tovább is fogja vinni. Nem fáradt el, nem unt bele. Nem a világvégére készülünk. Amikor a Miatyánkat mondjuk, azért imádkozunk, hogy „jöjjön el a te országod”. Ez a reményről szól. Ha Jézus Krisztus nem remélte volna azt, hogy az emberek képesek megtanulni a szeretet parancsát, felnőni oda, ahova meghívta őket, akkor karácsony éjszakáján nem jött volna el közénk. Ő hitte, hogy az embereket meg tudja tanítani arra, hogy jó testvérekként, békében éljenek. Ez adott neki erőt és ez nekünk is erőt kell adjon.
Arról, hogyan lehet reményt adni egy árva, elhagyatott gyermeknek, miként lehet vigasztalni azt, akitől a Covid elvette az egyik vagy mindkét szülőjét, a Ripost7 ma megjelent számában olvashatsz. Keresd az újságárusoknál!
1995. november 20-án több tízmillió ember ült le a tévéképernyők elé, hogy megnézzék a történelminek beharangozott tényfeltáró interjút Diana hercegnővel a BBC Panorama című műsorában. Diana legfontosabb, sokkoló mondata pedig a következő volt: „Nos, hárman voltunk ebben a házasságban, szóval egy kicsit sűrű volt.“ Ezzel Diana megerősítette a pletykát, miszerint Károly herceg Camilla Parker-Bowlesszal folytat viszonyt. Majd beismerte, hogy neki is volt már több szeretője.
Egészen eddig mindenki úgy hitte, hogy a válás és a királyi család népszerűségének megingása volt a Panorama interjú egyetlen hatása. Most azonban kiderült, hogy a tévéműsor által elindult láncreakció okozta végül a Szívek hercegnőjének halálát 1997. augusztus 31-én.
A felkavaró részleteket megtalálod a Ripost7 ma megjelent számában. Keresd az újságárusoknál!