RETRO RÁDIÓ

Csodás égi jelenségnek lehetünk tanúi jövő héten, ezek fognak elsuhanni a fejünk felett

Csodás égi jelenségnek lehetünk tanúi jövő héten, ezek fognak elsuhanni a fejünk felett
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2021. 04. 18. 17:20

Csak az ég felé kell nézni, ha csodákat akarunk látni, érkezik a Lyridák meteorraj.

Bár pár felhős nap áll előttünk, de a jövő hét közepétől már tisztább időszakok is előfordulhatnak, az éjjel pedig alkalmas lehet a meteorraj, hullócsillag-lesre – írja az Időkép.

Fotó: pixabay.com

A Lyridák meteorraj nagyjából április 16-a és 30-a között figyelhető meg, idén a maximuma április 22-ére esik, óránként 7-8 meteor és egy-egy fényesebb tűzgömb is elsuhanhat a fejünk felett.

☄️Jövő héten érkeznek a Lyridák, óránként 7-8 hullócsillagot is láthatunk. Bővebben: https://www.idokep.hu/hirek/erkezik-az-ev-elso-jelentosebb-meteorraja Borítókép: Csernok Gyula Közzétette: Időkép2021. április 18., vasárnap

 

A hullócsillagok bármely égtáj felé megjelenhetnek, viszont látszólag a Lant csillagkép felől érkeznek majd. A legalkalmasabb időpont, amenyiben az időjárás engedi, a csütörtök hajnali órákban lehet a sikeres hullócsillag-vadászathoz. A felhők ugyan elvonulhatnak, de a növekvő Hold erős fénye szintén bezavarhat a csillagnézésben.

A Lyridák az egyik legrégebbi ismert meteorraj. A kínai csillagászok már időszámításunk előtt 687-ben úgy írtak róla feljegyzéseikben, mint a „csillagok csapadékáról”. A raj a Thatcher-üstökös törmelékéből jött létre. Az üstököst A. E. Thatcher csillagász fedezte fel még a 19. század második felében. Az üstökös mintegy 415 év alatt teszi meg útját a Naprendszerünkben. Legközelebb előreláthatólag 2276-ban halad majd el a Föld mellett

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.