Kocsis Máté: A brüsszeli elit sürgeti Magyar Pétert

POLITIK
Létrehozva: 2020.06.13.

Pózolnak a Lánchíddal ahelyett, hogy felújítanák

Azonnal kitett egy szelfizős fotót a Lánchíd tetejéről Tüttő Kata főpolgármester-helyettes, ahogy a főnöke, Karácsony Gergely megbízta a Lánchíd felújításának levezénylésével. Posztolgatni a neten nagyon tudnak, de a felújításnak nem állnak neki – helyette összevissza beszélnek. A főváros által rendelt szakvélemény szerint a híd már annyira veszélyes, hogy június 10-ig el kellett volna kezdeni a felújítást – de ennek se híre, se hamva...

Összevissza beszélnek a Lánchídról Karácsonyék

A Lánchíd felújítása nem tűr több halasztást és ez a főváros feladata – ebben egyetértett Tüttő Kata főpolgármester-helyettes Fürjes Balázs államtitkárral, aki reméli, hogy hamarosan kiírják a közbeszerzést és megindulhat a munka. Érthetetlen, miért húzza a főváros az időt, de az még kevésbé, miért mondanak mindig mást. Nézzük, eddig mi történt Lánchíd-ügyben!

Október 13.: Karácsony Gergely úgy veszi át Budapestet, hogy kész a Lánchíd rekonstrukció kiviteli terve és a kasszában van a felújításhoz szükséges 23 milliárd forint. A kormány megerősíti: az előző városvezetésnek megígért 6 milliárd forintot az új városvezetés is megkapja a hídra.

A pózolás és a neten posztolgatás már jól megy, de a munka nem halad...

December 10: Elkészült Karácsony Gergely megrendelésére egy új szakvélemény, ami megállapítja, hogy a híd felújítása nem halasztható, ha fél éven belül nem kezdik meg, félő, hogy már nem megmenthető a híd.

Január 3.: Karácsony azt mondja, át kell gondolni a Lánchíd funkcióváltását. „A budapestiek megkérdezésével döntünk a híd funkcióváltásáról” – írta posztjában. Ehhez a meglévő kiviteli terv nem jó, az új elkészítésére idő és pénz kell – de ilyet nem rendel a városháza.

Január 9.: A főpolgármester megismétli:A híd felújítása egyre inkább halaszthatatlan” – és újra funkcióváltásról beszél: „Érdekelne például, mit gondol a miniszterelnök arról, hogy a Lánchídból gyaloghíd legyen”.

Január 13.: Karácsony Gergely az ATV-ben beszél a Lánchídról: „A hidat viszont akkor is fel kell újítani, ha gyalogoshíd lesz. Mindenképp olyan döntést szeretnénk meghozni, amit megbeszélünk az emberekkel”. Szervezett párbeszédet azonban nem indítanak.

Január 29.: a Fővárosi Közgyűlés határozatot fogad el arról, hogy „szükségesnek tartják a Széchenyi Lánchíd rekonstrukciós munkáinak elvégzését”. Döntenek a közbeszerzési pályázat kiírásáról. Új közbeszerzést azóta sem írt ki a főpolgármester, aki a határozat szerint a végrehajtás felelőse.

Január 30.: Horváth Adrián, a Főmterv Zrt. szerkezettervezési igazgatója, a BME ipari professzora, a hídfelújítás tervét készítő csoport vezetője azt nyilatkozza: „A Lánchíd legkevésbé gyalogoshídnak lehet alkalmas, mert a gyalogosok a legnagyobb teher”.

Május 21.: Karácsonyék bizonytalan időre elhalasztják a Lánchíd felújítását. Erről közgyűlési határozat nem születik, a főpolgármester bejelenti, hogy a járványhelyzetre hivatkozva egy személyben hoz döntéseket.

Május 22.: Fürjes Balázs államtitkár nyílt levélben kéri Karácsony Gergelyt, hogy soron kívül tájékoztassa a Lánchíd állapotáról, különös tekintettel a decemberi szakvéleményben megjelölt határidőre.

Május 26.: Tüttő Kata főpolgármester-helyettes asszony azt írja, hogy a híd jövőbeni funkcióját át kell gondolni. „Hiszen a városnak reagálnia kell a valószínűleg egy ideig velünk maradó járványból fakadó megváltozott igényekhez, közlekedési szokásokhoz”.

Június 4.: Kerpel-Fronius Gábor, Budapest főpolgármester-helyettese arra a kérdésre, hogy mikor írják ki a közbeszerzési pályázatot a Lánchíd felújítására, így válaszol: „Hát, ez a folyamat folyamatban van”.

Június 5.: A főpolgármester nem megy el a Fővárosi Közfejlesztések Tanácsának ülésére, ahol a Lánchíd lett volna a téma.

Június 9.: Tüttő Kata főpolgármester helyettes azt nyilatkozza, új szakvéleményt csináltatnak: „teljesen elzárják a hidat a közúti forgalom elől, ha a szakvélemény szerint ez szükséges lesz”.

Június 10.: Karácsony Gergely úgy nyilatkozik, a főváros „akkor is felújítja a Lánchidat, ha beleroskad”. Hibáztatja a kormányt, hogy a járvány miatt, szolidaritás címén „annyi pénzt von el Budapesttől, amennyibe a híd került volna.” Hibáztatja az előző városvezetést, azt hangoztatva, hogy annak kellett volna felújíttatnia a hidat.

Mindenki hibás, kivéve ő, aki nyolc hónapja egyetlen lépést sem tett a híd felújítása érdekében, az öt hónappal ezelőtti közgyűlési határozat ellenére sem...

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek