RETRO RÁDIÓ

Hajdúsámsoni rosszullétek: a szülők mérgezésre gyanakodnak

Hajdúsámsoni rosszullétek: a szülők mérgezésre gyanakodnak
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2019. 09. 20. 21:10

Több mint 330 gyerek lett rosszul, 28-an kórházba is kerültek a hajdúsámsoni II. Rákóczi Ferenc Általános Iskolából, miután elfogyasztották a szerdai ebédet. Az esetet egy gyermekorvos jelentette a kormányhivatalnak, vizsgálat kezdődött.

Gyomorbélhurutra utaló tünetekkel jelentkezett több gyermek egy hajdúsámsoni gyermekorvosnál. Ezért a megyei kormányhivatal azonnal étel- és tisztasági, valamint ezekkel párhuzamosan járványügyi diagnosztikai vizsgálatokat rendelt el. A 330 gyerek hányásra, hasmenésre és szédülésre panaszkodott, közülük 28-an kórházba is kerültek, volt, aki magas lázzal.

A Cívishírnek a kormányhivatal pénteken azt mondta, hogy a mintavételek megtörténtek, a laboratóriumi vizsgálatok zajlanak. Az oktatási intézmény képviselője is megszólalt a portálnak, elismerve, hogy „szeptember 19-én jelentős számú megbetegedés történt”. Ugyanakkor az iskola részéről úgy fogalmazott: „több megalapozatlan szóbeszéd” terjedt el a betegség forrásával kapcsolatban. A szülők arra gyanakodnak, hogy az ebéddel lehetett valami gond, a gyerekek ételmérgezést kaphattak.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.