Létrehozva: 2015.08.31.

Tudtad, mennyi baktérium van a kávéfőződben?

Egy amerikai vizsgálat minden második kávéfõzõben félelmetes baktériumok jelenlétét észlelte. Vajon mennyire kell tartanunk a fertõzéstõl?

Egy amerikai vizsgálat tízből öt kávéfőző belsejében olyan félelmetes baktériumok jelenlétét mutatta ki, mint amilyen az E.coli vagy a Streptococcus. A kutatók szerint azonban mégsem kell nagyon aggódnunk, mivel a kávéfőző forró gőzzel dolgozik, ez pedig fertőtlenítő hatású. Ráadásul a kávé is rendelkezik antibakteriális tulajdonságokkal, így a kórokozóknak nincs komoly esélyük elszaporodni.

Sokkal komolyabb veszélyforrást jelent a kávéskanna, vagy a kiöntő fogója, különösen akkor, ha többen is használják. Ezt ugyanis viszonylag ritkán tisztítjuk meg alaposan, viszont akár koszos kézzel is megfogjuk.

A kávéfőző belsejében is akad azért probléma: sokan főzés után benne hagyják a kissé nedves kávézaccot, mely a zárt, nedves környezetben gyorsan bepenészedik. A penészgombák pedig még a baktériumoknál is veszélyesebbek lehetnek az egészségre!

De mi a megoldás?

Kávéfőzés után azonnal borítsd ki a főzőből a kávézaccot (itt megnézheted, mi mindenre használhatod), és mosd el alaposan a gép kivehető alkatrészeit. Vigyázz a mosogatószivacson tenyésző baktériumokra is, cseréld rendszeresen, vagy tisztítsd a kávéfőzőt papírtörlővel. A legtöbb kávéfőzőn le tudsz futtatni üres, tisztító programot is – ennek mikéntjét a használati utasításban keresd.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek