tóth gabi
Sokan azt hiszik, csak egyféleképpen lehet elkészíteni ezt a finomságot, de ez tévedés! Igazából ennek az olcsó ételnek annyi változata van, amennyit csak akarunk; a lehetőségeknek csak a fantázia szab határt!
Így lesz tökéletes a nokedli
7 zseniális trükk magyar háziasszonyoktól
A nokedli, vagy népies nevén galuska az az étel, amiről sokan azt hiszik, hogy egyszerű köret a pörkölt mellett. Pedig ennél sokkal több van ebben az olcsó, laktató ételben! Mutatunk 7 nagyszerű receptet!
Ez a különlegesség nem csupán finom, de eszméletlen jól díszíti az asztalt. A színes fogáshoz szükségünk lesz egy csomag mirelit spenótpürére; a kész nokedlit rottyantsuk össze vele, és kész is van!
Pontosan úgy készül, ahogyan a rakott krumpli, csak burgonya helyett galuska kerül a jénaiba. Tetejére mehet a tejföl!
Pofonegyszerű elkészíteni, és igazán különleges íze van: pirítsuk meg olajon a savanyú káposztát, és keverjük össze vele a nokedlit!
Igazi kihívás ez a változat, és elsőre talán furcsának hangzik, de mindenképpen érdemes kipróbálni, az ellentétes ízek különleges élményt adnak. Ha elsőre nem vagy ilyen bevállalós, egyszerűen csak szórjuk meg darált dióval és porcukorral a galuskát!
Ugyanúgy készül, mint a hagyományos sztrapacska, de az alapja a nokedli.
A spenótos nokedlit készítsük el tojással, ahogyan a sima tojásossal tennénk, majd sonkával tálaljuk.
Olvasszunk vajat egy nagyobb serpenyőben, majd tegyük bele a kész nokedlit. Keverjük hozzá a tejfölt, főzzük össze. Végül keverjük bele a tört túrót, és tálaljuk pirított szalonnával.
És itt a tökéletes nokedli receptje A nagymamád által készített, pörköltszaft-tunkolós tészta ízét fogod felfedezni benne! Nem lesz sem ragacsos, sem túl kemény, csak pontosan kövesd a leírtakat!
Így készítsd el:
– Egy edénybe tegyél fel vizet forrni. Ha már forr, tégy bele sót és egy kevés olajat, hogy a majd belekerülő tészta ne ragadjon össze. – Míg a víz melegszik, állítsd össze a tésztát! Ehhez egy tálba szitáld bele a lisztet, sózd meg, a közepében alakíts ki egy mélyedést és ide üsd bele a két tojást. – Egy fakanállal kezdd el összekeverni, közben fokozatosan adagold hozzá a 1,5-2 dl vizet. Addig keverd, míg a megfelelő állagú tésztát meg nem kapod. Ezt akkor éred el, mikor a fakanál már könnyedén mozog a tésztában, de a tészta mégsem túl kemény. Ha túl ragacsosnak találod, liszt hozzáadásával javíthatsz rajta, ha pedig túl keménynek, akkor vízzel lágyíthatod. – Az elkészült tésztát nokedliszaggatóval szaggasd bele a lobogó vízbe. – Alacsony lángon néhány percig főzd, majd szűrőkanállal szedd ki a vízből. Olajat utólag már ne tegyél rá, hiszen a főzővízhez már hozzáadtad.
- A tökéletes nokedli első számú titka, hogy közvetlenül a főzés előtt állítsd össze a tésztát. Vagyis ne hagyd állni. Ezért itt nem csak a hozzávalók, de az időzítés is fontos.
- A nokedli tészta állagát egyszer meg kell “tanulni” felismerni – mert nem lehet pontosan megadni a hozzávalókat. Ez az az állag, ami még sűrű, de már mégis folyós tészta, ami odaragad a tál széléhez. Ne félj kísérletezni!
- A tökéletes nokedli másik titka, hogy nem kell túlfőzni! Amint feljött a víz felszínére, azonnal kész. Ez általában legfeljebb egy perc azután, hogy beleszaggattad az első adagot.
- Ha jó tartást akarsz a nokedlinek, akkor a nedvesség nagy részét a tojások fogják adni, így alig kell hozzá víz.
Hozzávalók:
40 dkg finomliszt
2 tojás
2 evőkanál zsiradék
1,5-2 dl víz