tóth gabi
Hosszabb, tartósabb lesz a kapcsolat, izgalmas marad a házasélet, és kisebb a válás esélye. Bár itthon a többség számára minimum bizarr ez a módszer, mégis nagyon hatásos.
Hazánkban, ha egy pár tagjai kijelentik, hogy külön alszanak, egyből megkapják a kérdést, hogy összevesztek-e, vagy kihűlt-e a láng. A közös ágy az egészséges párkapcsolat mércéje, hiszen nincs is jobb, mint egy nehéz nap után összebújni a párunkkal, és másnap együtt ébredni. Japánban azonban egyre inkább kezd elterjedni a házastársak körében, hogy külön ágyban, akár külön szobában is alszanak – és emellett boldog, kiegyensúlyozott a házasságuk. Mutatjuk, miért csinálják így!
Más az alvási ritmusuk
Noha romantikus dolog együtt lefeküdni, azért sok pár esetében teljesen máskorra esik az elalvás időpontja: míg az egyik még tévét nézne vagy olvasna, a másik már szeretné az igazak álmát aludni. A közös ébredés is ritka, hiszen sokszor nem ugyanakkor kezdődik a munkaidő, így az egyik fél biztosan felébreszti a másikat hajnalban. Ezért a japán házaspárok egy jó része inkább eleve külön alszik, így mindketten kipihentek lesznek.
Az anyukák a gyerekkel alszanak
A japán anyák gyakran alszanak a kicsi gyerekekkel, így sokszor a nyugodt alvás érdekében az apák másik ágyat, szobát választanak a pihenésre. Tudományosan bizonyított, hogy a kisbabák számára nagyon egészséges, ha az anyjukkal alszanak, hiszen így erősebb lesz a kötődés, és később a gyereknek nagyobb lesz az önbizalma, és hamarabb válik önállóvá.
Az alvás mindenek felett áll
Míg hazánkban a külön alvást sokan a válás előszobájának fogják fel, a japánok inkább úgy vannak vele, hogy ha ki tudják magukat pihenni, sokkal harmonikusabb lesz az életük, így a párkapcsolat is. Hiszen gyakran vagy a férfi, vagy a nő sokat mocorog álmában, horkol, állandóan felkel, és erre a másik fél is felébred. A külön szobában alvás a japánok szerint a kipihent állapot és a boldogság záloga.