Évértékelő interjú az M1-en: Kilábalunk a háborúból, karnyújtásnyira vagyunk a békétől - mondta Orbán Viktor

POLITIK
Létrehozva: 2016.03.07.

Ezért ne szőrteleníts megszállottan odalenn!

Aki nem kedveli a teljes csupaszságot, az is eltünteti a szõrt legalább a bikinivonalról, vagy épp formára nyírja, ami megmaradt belõle. Ám van néhány érvünk, miért kellene a megszállott szõrtelenítéssel felhagynod.

Ha túlsúlyos vagy, gondokat okozhat a szőrtelenítés!

Több tanulmány is azt igazolja, hogy a nők 80 százaléka élete során legalább egyszer találkozik az intim szőrtelenítés utáni fájdalmas komplikációkkal, irritációval. A túlsúlyosakra ez fokozottan, csaknem kétszer gyakrabban igaz, mint a soványakra. Sőt, ha teljes szőrtelenítésre vállalkoznak, háromszorosára nő a kockázat. Ha van rajtad pár plusz kiló, légy különösen óvatos, és fertőtlenítsd a területet gondosan a szőrtelenítés után.

A kórokozók szeretik a teljes csupaszságot!

Egy kutatás szerint a gyerekeknél uszodaszemölcsként ismert, a felnőttek körében azonban gyakran szexuális úton terjedő molluscum contagiosum gyakrabban fordul elő az utóbbi évtizedben, amióta az intim szőrtelenítés divatba jött. Ha végiggondoljuk, hogy a szeméremszőrzetnek az intim tájék védelme az egyik funkciója, nem is logikátlan az érvelés... A legjobb, amit tehetsz, hogy nem a teljesen csupasz intim tájékra szavazol, csak a bikinivonalat teszed szabaddá.

Autoimmun betegséged van? Lehet, hogy nem kellene szőrtelenítened!

Brit kutatások szerint az autoimmun betegségben szenvedők szőrtelenítés, különösen intim gyantázás után könnyebben kapják el a fertőzéseket. De a cukorbetegek sincsenek teljes biztonságban! Mindkét csoportba tartozóknak fokozottan kell ügyelniük a szőrtelenítés utáni fertőtlenítésre.

A szexuális úton terjedő fertőzések is gyakrabban támadnak!

Ha közvetlenül szőrtelenítés után szexelsz, a bőrödön levő apró sérülések miatt könnyebben kaphatsz el szexuális úton terjedő betegséget. Várj egy napot, hogy minden begyógyuljon, és csak utána bújj ágyba a kedveseddel.

Megéghet a bőröd!

Ha meleg gyantát használ a kozmetikusod, olyan szakembert válassz, aki nagyon ügyel a gyanta hőfokára. Az érzékeny, intim területeken ugyanis égethet az a hőmérséklet, amit a lábad még simán elvisel.

És meg is sérülhetsz!

Ha egyébként is száraz a bőröd, hajlamos vagy az ekcémára és a pikkelysömörre, különösen vigyázz, ahogy akkor is, ha vérhígítót szedsz. Ilyenkor ugyanis gyantázás közben könnyebben keletkeznek apró szakadások, törések a bőrön. Légy nagyon óvatos, vagy használd a legkevesebb bőrnyúzással járó szőrtelenítési módszert, például a borotválást.

Viszkethet utána!

A borotválkozás és a gyantázás egyaránt irritálhatja a bőrt, amely a művelet után éghet, viszkethet, a benőtt szőrszálak pedig további problémákat is okozhatnak. A legjobban akkor jársz, ha rendszeresen radírozod ezt a felületet, és testápolóval puhítod a bőrt, borotválkozás után pedig gyulladáscsökkentő hatású krémet vagy ápolótejet használsz.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek