Létrehozva: 2023.03.16.

Veszélyben érzi magát Budapesten a Fradi ellen készülő Leverkusen világhírű edzője

Xabi Alonso külön beszélt arról, amitől a legjobban tart a Fradi elleni Európa-liga-meccsen.

Két cél lebeg Xabi Alonso szeme előtt a csütörtök esti (21.00, tv: M4 Sport) FTC–Leverkusen mérkőzés előtt. A világ- és kétszeres Európa-bajnok spanyol futballsztárból lett vezetőedző az Európa-liga nyolcaddöntőjének budapesti visszavágója előtt beszélt arról, miért kell különösen odafigyelni a viselkedésére.

Xabi Alonsónak vissza kell fognia magát a Fradi ellen a Puskás Arénában, ha meg akarja úszni az eltiltást   Fotó: AFP

A korábbi Liverpool-, Real Madrid- és Bayern München-focista veszélyes helyzetben lesz a Puskás Aréna vendégkispadján. A 41 éves Leverkusen-tréner jól tudja, hogy a Fradi-szurkolók tízezrei előtt felfokozott hangulatban játsszák majd a legjobb nyolc közé kerülésről döntő meccset.

Neki viszont vissza kell fognia az érzelmeit. Alonso a 2-0-s győzelmükkel végződött leverkuseni odavágó 38. percében sárga lapot kapott a játékvezetőtől a túl heves reklemálása miatt. Előtte, még a Bajnokok Ligája őszi csoportkörében, az Atlético Madrid vendégeként (2-2) is kapott ilyen figyelmeztetést. Ha a Fradi elleni visszavágón begyűjtené a harmadik sárgáját is, továbbjutás esetén nem ülhetne a kispadon a csapata következő, negyeddöntőbeli meccsén.

– Uralkodni fogok magamon, nehogy újabb lapot kapjak. Persze a legfontosabb, hogy egyáltalán továbbjussunk a negyeddöntőbe. És ha így teszünk, remélhetőleg nem leszek eltiltva – nyilatkozta Xabi Alonso.

Ez is érdekelhet

Rendkívüli: ezt lépi a kormány a háborús üzemanyagárak miatt!

Meghökkentő videó jelent meg Putyin rettegett szövetségeséről

borsonline.hu

Most jött: tűz van a Népligetben, felzúgtak a szirénák

vg.hu

Ukrajnai háború: senki sincs biztonságban, feleségeik jelentik fel a sorozás elől bujkálókat

Elképesztően gondolkozik magáról 3 csillagjegy, ők nem kérnek bocsánatot

vg.hu

Hatalmas bajban Ukrajna, az oroszok még az amerikai fegyverek érkezte előtt áttörhetnek

Több idős nő is felébredt a halottasházban - horrorfilmbe illő események játszódtak le

astronet.hu

Heti szerelmi horoszkóp 2024. április 20-26.: Nehézségeket jeleznek a bolygók

Óriási sportélmény és show lesz a kanadai hokiválogatott budapesti meccse - videó