RETRO RÁDIÓ

Borzalmas hírt kapott Gulácsi Péter, megszólalt az orvos

GG
Szerző
GG
Létrehozva2023. 01. 04. 19:30

Újra műteni kell a magyar fociválogatott és az RB Leipzig kapusát.

Gulácsi Péter nélkül utazott el az Abu-Dzabi-i edzőtáborba a Lipcse labdarúgó csapata. A magyar válogatott kapusát október után újra megoperálták, ugyanis a műtött jobb térdén bakteriális fertőzés alakult ki.  

RB Leipzig - Celtic Glasgow
A kapus októberben sérült meg Fotó: JAN WOITAS

 Felmerült a kérdés, mi okozhatta a fertőzést. Dr. Dobos József sebész szerint szinte kizárt, hogy emberi mulasztás történt.

Nos, az kizárható, hogy az orvos nem mosakodott be rendesen. Elképzelhető, hogy valamelyik eszköz okozta a bajt, de ennek a valószínűsége – a mai sterilizálási technikának köszönhetően – szintén kizárható

- mondta a szakember

A doktor hozzáfűzte, létezik belső fertőzés, amelyet egy rossz fog, egy gyulladás is okozhat.

"Akár a kötés cserénél is fennáll(hat) a fertőzés, hiszen a műtéti hegek környezetében is megtelepednek a baktériumok. Azt nem tudom, hogy Péternél mi okozhatta a bajt, de nem lehet kizárni, hogy esetleg egy szőrtüsző-gyulladás, vagy éppen egy apró seb - amelyet például körömvágás közbe ejtett magán - a ludas a dologban. Röviden, szinte minden esetben „benne lehet a pakliban” ez a fertőzés, de egy azonnali sebtisztító műtét megoldhatja a gondot, a beteg tökéletesen meggyógyul."

Gulácsi Péter a tervek szerint a következő szezontól állhat újra kapuban.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.