tóth gabi
Amióta nem mehetünk edzőterembe, egyre több online edzésprogram bukkan fel a neten. A szakértők szerint ez nagyon sokat segíthet, hogy végre minél többen elkezdjenek sportolni. De vajon hogyan? És mire kell figyelni, ha belefogsz?
A szakértők egybehangzóan állítják: az online edzésprogramok elterjedése nagyon sokat segíthet abban, hogy minél többen beépítsék az életükbe a rendszeres mozgást. Több előnyük is van – és persze van, amire nem árt az otthoni gyakorlás közben odafigyelni. De vajon miért hozzák közelebb a sportot a nagy tömegekhez?
A legtöbb online edzésprogram díja kedvező – általában annyiért sportolhatsz egész hónapban, amennyiből legfeljebb két órát tudnál kihozni az edzőteremben. A videomegosztó portálokon pedig rengeteg ingyenes edzésvideót is találsz.
Ha egy szervezett, fizetős online programban veszel részt, kész edzéstervet és időbeosztást kapsz, ráadásul, ha kérdésed van, egy Facebook-csoportban vagy e-mailben az edzőt is el tudod érni.
Ha van otthon egy matrac és egy tréningruha, máris kezdheted az edzést. Egyes programokhoz nem árt beszerezni egy olcsó gumiszalagot és egy-két kézisúlyzót, de ez utóbbit két vízzel töltött műanyag palackkal is helyettesítheted. Ha pedig van egy sportcipőd és egy sportmelltartód, akkor máris tökéletes a felszerelésed.
Ha eddig azért nem mozogtál, mert nem értél oda a kedvenc órádra az edzőterembe, akkor ez a kifogás máris kilőve. Az online programokat akkor csinálod meg, amikor épp időd van rájuk. Kora reggel, késő este, vagy ha máskor nem megy, akkor hétvégén is belefoghatsz.
Nem kell elmenni az edzőterembe és hazajönni onnan, csak átöltözöl, és máris kezdheted. Ráadásul válogathatsz a kedvenc óratípusaid között, a dinamikus, táncos óráktól az erősítésen keresztül a jógáig.
Ha az tartott vissza az edzőteremtől, hogy nem volt csinos edzőruhád, és féltél, hogy a jó alakú, sportos nők kinéznek onnan, akkor megint jó hírünk van. otthon a kinyúlt mackónadrágban is lehet tornázni.
Az online edzésnél viszont kell egy kis óvatosság. Mivel az edző nincs melletted, hogy kijavítsa a hibáidat, nagyon figyelj a magyarázatára, és próbáld pontosan végrehajtani a gyakorlatokat. Az is jó megoldás, ha van egy tükör a közeledben, hogy lásd, jól csinálod-e. Mielőtt először belefognál, inkább nézd meg a gyakorlatot külön is, hogy lásd, mire kell ügyelned, amikor csinálod. Az is fontos, hogy ne vállald túl magad, kezdd kicsiben, és hagyd, hogy fokozatosan fejlődjön az erőnléted. Ha bármilyen betegséged vagy egészségügyi problémád, esetleg nagyobb súlyfelesleged van, előbb kérd ki az orvosod tanácsát, és csak utána kezdj bele az edzésbe. Ha pedig bármi fájdalmas vagy kényelmetlen, hagyd abba és ne erőltesd, nehogy lesérülj!