Krausz Gábor
Van miért izgulnia az énekesnek, aki az ünnepek előtt lobogtatott meg egy „rendőrigazolványt”, hogy igazolja, ő bizony ott és akkor parkol, ahol és amikor csak akar. A rendőrség nyomoz, a büntetési tétel pedig nem csekély.
Delhusa Gjon mostanában nem túl aktív, ha telefonon keresi a sajtó. Mondjuk ki, a magát helyszínelőnek kiadó Delhusa Gjon szabályosan bujkál és a hangsúly itt a szabályoson van, ha már a közlekedési szabályokat kerüli, mint hóember a hősugárzót. Mint ismeretes, az énekes amolyan laza, nemtörődömséggel tekint arra a tényre, hogy tulajdonképpen egy nagy szabad parkolóként tekint Budapest XI. kerületére. Feltehetően úgy van vele, hogy ezek a random parkolások csupán szabályértések, melyek büntetési tételét egy falunapos fellépésből kiegyenlíti.
Ugyanakkor ne feledjük, hogy Delhusa Gjon az ünnepek előtt úgy döntött, hogy a látszólag notórius szabálysértegetést megfejeli még egy bűncselekménnyel is, és helyszínelőnek adta ki magát, hogy mentesítse magát a szabálysértése alól. Pechére a történteket videón dokumentálták, ami a rendőrséghez is eljutott. Folyik is a nyomozás a XI. kerületi rendőr-kapitányság részéről. A Bors megkereste a BRFK sajtóügyeletét, hogy megtudjuk, hogy is áll a nyomozás, és gyorsan meg is kaptuk a választ, melyből kiderül, hogy Delhusa Gjon hamarosan személyesen adhat számot arról, hogyan, miként és pláne kitől kapta azt a bizonyos rendőrplecsnit.
„Tájékoztatjuk, hogy a BRFK XI. Kerületi Rendőrkapitányság közokirat-hamisítás gyanúja miatt nyomoz.”
A nyomozási cselekmények folyamatban vannak, gyanúsítotti kihallgatás válaszadásunkig nem történt.
„A tilosban parkolás ügyében nem a rendőrség, hanem az önkormányzat illetékes” – adott tájékoztatást a rendőrség. Közeleg tehát a nap, amikor véget érhet az ügy nyomozati szakasza és jöhet a büntetés, már ha beigazolódik a fent említett gyanú. És vajon mit érdemel az a bűnös, akinek a hamis rendőrigazolvány a kezében van? Nos, ha a videón valóban közokirat hamisítás történik, akkor: A közokirat-hamisítás büntetése attól függ, hogy az elkövető hivatalos személy-e vagy sem. A Büntető Törvénykönyv ugyanis alapesetben 3 évig terjedő szabadságvesztéssel rendeli büntetni a közokirat-hamisítást, de ennél súlyosabban minősül, ha az elkövető hivatalos személy. Ebben az esetben a büntetési tétel egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés. Ergo nem áll jól Delhusa Gjon szénája, aki egyébként nemrég a Borsnak magyarázatot adott a történtekre, miután felkerestük az otthonában. „Az énekes ugyan nem nyitott ajtót, de ha már rááldoztuk az időt, arra gondoltunk, felhívjuk és jelezzük neki, hogy lennének kérdéseink a tilosban parkolással és a rendőrigazolvánnyal kapcsolatban is. Miután Gjon felvette a telefont, rákérdeztünk, mi is ez a kalamajka, amibe belekeveredett. Gjoni először nevetve közölte, hogy az csak egy kis tilosban parkolás, majd arra kért minket, hogy a plecsnijével kapcsolatban keressük azt a rendőrt, aki azt ráruházta. Természetesen próbáltuk elkérni az illető nevét és rangját, de az énekes közölte, hogy arról szó sem lehet, majd vidáman elköszönt és bontotta a vonalat” - írta a lap tavaly december végén. Összegezve tehát:
Delhusa Gjon nem veszi komolyan az ügyet, míg a rendőrség nagyon is.