tóth gabi
A fiatal énekes már alig várja, hogy újra koncertezzen, ám ez a szakember szerint igencsak kockázatos.
Marics Peti már az első szám közepén súlyos és fájdalmas balesetet szenvedett a VALMAR csütörtöki koncertjén a Budapest Parkban. Egy látványos ugrást követően olyan rosszul ért földet, hogy elesett és eltörte a bokáját. Kerekesszékben fejezte be a koncertet, azóta otthon lábadozik, de már a visszatérésen töri a fejét.
Marics a balesetet követően hétfő este az Instagramon adott helyzetjelentést az állapotáról. A bokája valóban eltört, de öröm az ürömben, hogy nem elmozdulásos, ami a kevésbé súlyos kategóriába tartozik. Emellett Tóth Andi volt párjának bokaszalagja is elszakadt, ami még komplikáltabbá teszi a dolgokat. Az biztos, hogy egy hétig fekvőgipszre van ítélve, de utána már azt tervezi, hogy járógipszben folytatja a nyári koncerteket, igaz, leginkább ülve. A rajongók nagyon örültek a hírnek, de többen is aggodalmukat fejezték ki, túl korainak tartották a visszatérést, rizikósnak ítélték meg a döntést.
Érthető, hogy Marics minél hamarabb szeretne visszatérni a színpadra, hiszen a közönségtől kapott szeretet és energia rengeteget jelent neki, és biztos, hogy a gyógyulását is meggyorsítaná. Dr. Bense Tamás orvos szerint mégis kockázatos lenne, ha a fiatal énekes jövő héten már koncertezne, a szakember szerint a teljes gyógyulás minimum kettő hónapot vesz igénybe, de az is lehet, hogy fél év is kéne ahhoz, hogy Peti újra a régi legyen.
"Hét napig, amíg a duzzanat le nem megy, addig muszáj fekvő gipszet viselni, ez eddig rendben is van. Utána következik a járógipszes időszak, ami nagyjából hat hét, ennél kevesebb már kockázatos. Ezekben a hetekben már ajánlott is valamennyire terhelni a sérült végtagot, de koncertezni, komolyabban megerőltetni a lábat nagyon nem ajánlott, az ember többet árt vele, mint használ" - kezdte a Borsnak Bense, aki a gyógytorna fontosságára is felhívta a figyelmet.
"Megfigyelhető és látványos, hogy egy heteken át gipszben lévő boka sokkal vékonyabb lesz a másiknál, ez azért van, mert elkezd sorvadni az izom. Ezért nagyon fontos a gyógytorna, ami szintén több héten át javallott. Túlterhelni ez idő alatt nem szabad a lábat, a gyógyulást siettetni pedig nagyon rossz ötlet. Összességében azt tudom mondani, hogy körülbelül egy hónap a teljes regenerálódás időszaka, és habár ez egyénenként változik, minimum két hónapig muszáj pihentetni a lábat" - összegezte a tudnivalókat a doktor.
Az elmondottak fényében nagyon úgy tűnik, hogy Marics kissé elkapkodja a nagy visszatérést, reméljük, ezzel nem tetézi a bajt.