kulcsár edina
Amikor beülsz a pedikûrös székébe, ne arra gondolj, hogy vajon csúnya-e a lábad, és nem túl hosszú-e a körmöd. Eláruljuk, mi az, amit a szakember valójában szívesen elmondana neked.
A körömlakk száradásához némi idő kell, így ha tíz perc után hegyes orrú cipőbe vagy csizmába gyömöszölöd a lábad, és elrohansz, akkor el fog kenődni (kivéve persze, ha gél lakkozást kérsz). Nyáron menj inkább papucsban, télen pedig a legkényelmesebb csizmádban a pedikűröshöz.
Néha sokkal nehezebb a szakembernek eltüntetni a félresikerült barkácsolás nyomait. Hagyd meg neki inkább a gél lakk eltávolítását, és a körmeid formázását, nehogy otthon túl rövidre, vagy furcsa formájúra vágd.
A pengés eltávolításnál sokkal jobb a reszelő, ha otthon akarod karban- tartani a lábadat, inkább ezt használd. A pengét hagyd meg a szakértőnek, de időnként ő sem véletlenül mond le róla.
Hidd el, a te tappancsaid biztosan nem elhanyagoltabbak a nagy átlagnál – a pedikűrös pedig látott már ezt-azt, szóval semmi szükség a szabadkozásra.
Ha végig a telefonodon lógsz, az egyrészt tiszteletlenség a lábadon dolgozó pedikűrössel szemben, másrészt pedig zavarhatja a többi vendéget. Vagyis inkább kapcsold ki a telefont.
A pedikűrös és az utánad jövők ideje is drága. Azt pedig ugye nem akarod, hogy a szakember összecsapja a kezelést?
Ha szemölcsöd vagy lábgombád van, ne pedikűröshöz menj, hanem bőrgyógyászhoz, mert ezek ellátása orvosi feladat.
Bár a pedikűr nem reflexológiai kezelés, nem tesz jót az emésztőrendszerednek, ha ilyenkor falatozol. Ezen kívül nem is illik.
A lábkörmeidről is le kell mosni a lakkot időnként! Itt sem mutat jól a félig lepattogzott lakk, és ki is szárítja a körmöt – ezt jelzik a lakk eltávolítása után a körmön levő kis fehér foltok. Legfeljebb két héttel a pedikűr után mosd le a körömlakkot!