Évek óta véres terror a nyugat-európai karácsonyi vásárokon

POLITIK
POLITIK

Szerző Ripost

Létrehozva: 2024.11.21.

13. havi nyugdíj: Brüsszel fejenként átlagosan kétszázezer forintot venne el a magyaroktól - videó

Brüsszel megvágná az idősek járandóságát. A 13. havi nyugdíj megtartásából azonban nem enged a kormány.

13. havi nyugdíjat fizet a kormány februárban, még akkor is, ha ez nem teszik Brüsszelnek. Mivel az öregségi nyugdíj átlaga 231 ezer forint volt 2024 januárjában, aki pont ekkora összegű nyugdíjat vett kézhez, az a 3,2 százalékos nyugdíjemelésnek köszönhetően februárban plusz 238 292 forintra számíthat. Vagyis kijelenthető, hogy átlagosan ekkora összegtől esnének el a nyugdíjasok, ha a kormány engedne Brüsszelnek

13. havi nyugdíj
Átlagosan mintegy kétszázezer forintot venne el az idősektől Brüsszel. A 13. havi nyugdíj kifizetését korlátoznák - Fotó: Stock-Asso /  Shutterstock

13. havi nyugdíj: ezt akarja Büsszel

Kiderült, hogy az Európai Bizottság nyomására felkért OECD-szakértő anyaga tételesen említi:
- a nyugdíjkorhatár emelését, 
- a Nők40 program szigorítását, 
- a 13. havi nyugdíj korlátozását, 
- az előre hozott, csökkentett nyugdíj visszavezetését.
A kormány azonban közölte: nem ért egyet a megállapításokkal, azokat nem támogatja.
Emellett az OECD-jelentés korhatáremelést is tartalmaz, a javaslat szerint 2045-re 67 évre növelnék a nyugdíjkorhatártírja a Magyar Nemzet.
Ahogy korábban írtuk, az Orbán-kormány 2022-ben teljes összegében visszaépítette a 13. havi nyugdíjat, és ennek fedezetét minden év második hónapjában, így idén februárban is biztosítja. A Fidesz részéről Hidvéghi Balázs is megerősítette, szó sem lehet a 13. havi nyugdíj elvételéről, noha Brüsszel ezt várta volna a magyar kormánytól.

 

Magyarországnak ki kell állnia az érdekeiért, és mindent javaslatot, ami a megszorítások irányába mutat, el kell vetni

Brüsszel már a 2024-es költségvetés elfogadása előtt strukturális kiigazító lépéseket sürgetett a magyar kormánytól. Köztük a támogatott energiaárak, azaz a rezsicsökkentés kivezetését, a társasági adó mértékének növelését, a kétkulcsos adórendszer bevezetését, az ingatlanadók mértékének emelését, a tizenharmadik havi nyugdíj megszüntetését, a nyugdíjkorhatár emelését, illetve az ország kiadásai felülvizsgálatának kiterjesztését 2026 után, azaz egy állandó megszorítási politikát. Paolo Gentiloni, az Európai Bizottság gazdaságpolitikáért felelős biztosának felvetésére Orbán Viktor elmondta: Brüsszel azt akarja, hogy tegyük tönkre az embereket, a nyugdíjasokat és a családokat. A miniszterelnök hangsúlyozta: Magyarországnak ki kell állnia az érdekeiért, és minden javaslatot, ami a megszorítások irányába mutat, el kell vetni. 

Íme videónk arról, hogy mit szólnak a magyar nyugdíjasok:

 

 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek