RETRO RÁDIÓ

A kötelező katonai szolgálat mellé atomfegyvereket is akar Manfred Weber

Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2024. 05. 23. 18:05

Egyre több európai ország tervezi a kötelező katonai szolgálat visszaállítását, a leghangosabban Manfred Weber, az Európai Néppárt elnöke.

Németország legnagyobb ellenzéki pártja, a jobbközép CDU/CSU szövetség megszavazta a kötelező katonai szolgálat visszaállítását a pártkongresszuson, és azt ígérte, hogy amint visszakapja a hatalmat Berlinben, újra bevezetik. A bejelentésre csak néhány nappal azután került sor, hogy Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) elnöke felvetette az egész EU-ra kiterjedő tervezet bevezetésének ötletét, valamint Brüsszel saját nukleáris elrettentő képességeivel való felszerelését – írja a The European Conservative.

Federal Chancellor Scholz visits German soldiers in Lithuania
Német katonák Litvániában -Fotó: picture alliance / Shutterstock

Ahogy arról korábban a Ripost is írt, Boris Pistorius német védelmi miniszter szintén a kötelező katonai szolgálat bevezetését támogatja. Nem Németország az egyetlen uniós tagállam, amely fontolgatja a tervezet visszaállítását Európában, és nyugati politikusok szerint az egész vitát központilag, EU-szinten is meg kell oldani.


Amikor a BR24 választási műsorában a kötelező katonai szolgálat újbóli bevezetéséről kérdezték Webert, a politikus azt mondta: 

"A sorkatonai szolgálat egy köztes lépés; én az általános kötelező katonai szolgálat híve vagyok." 


Weber emellett megismételte az egész EU-ra kiterjedő nukleáris pajzs kiépítésére vonatkozó felhívását, például Brüsszel saját nukleáris arzenáljával való felszerelését. „Európai atomfegyverre van szükségünk” – mondta határozottan Weber.
 

 

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.