Létrehozva: 2023.02.19.

Orbán Viktor: A háborúból biztosan kimaradunk

Ezt posztolta miniszterelnök.

A miniszterelnök évértékelő beszédéről tett közzé egy fotót hivatalos közösségi oldalán, ismertetve, milyen veszélyek várnak Magyarországra az idei évben.

 

2023-ban két veszély leselkedik ránk: a háború és az infláció.

– írta Orbán Viktor miniszterelnök hivatalos Facebook-oldalán.

A kormányfő hangsúlyozta évértékelő beszédének egyik kulcsmondatát.

A háborúból kimaradunk – Magyarország a béke és biztonság szigete marad, és letörjük az inflációt is!

 Orbán Viktor miniszterelnök szombaton tartotta hagyományos évértékelő beszédét. Ebben a kormányfő leszögezte: 2022 volt a legnehezebb, 2023 lesz a legveszélyesebb év a rendszerváltás óta. Továbbá hangsúlyozta, hogy két ellenség, két veszély leselkedik ránk. Az egyik a háború, a másik az infláció.

– Egy józan, a valósággal nyíltan szembenéző, kemény és kijózanító beszédet hallhattunk Orbán Viktortól – állapította meg G. Fodor Gábor, a XXI. Század Intézet stratégiai igazgatója a Hír TV Napi Aktuális Extra című műsorában. Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője szerint Orbán Viktor évértékelője három fő üzenetet tartalmazott.

 

Hirdetés

– Egy józan, a valósággal szembenéző, kemény és kijózanító beszédet hallhattunk Orbán Viktortól – állapította meg G. Fodor Gábor a Hír TV Napi Aktuális Extra című műsorában. 

ORBÁN Viktor évértékelő
G. Fodor Gábor szerint jó hír , hogy egy olyan kormány van hatalmon Magyarországon, amely reményt adhat ebben a reménytelen helyzetben is.  Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Benko Vivien Cher

A XXI. Század Intézet stratégiai igazgatója szerint a beszéd egyik legfontosabb mozzanata az volt, amikor a miniszterelnök figyelmeztetett: „most kell észnél lenni, hiszen Európa a háborúba sodródás határán áll”. 

 

Egyedül a béketáborban

Az elemző szerint a Nyugat valóban eldöntötte, hogy háborút akar. Nem lokalizálja, hanem kiterjeszti a konfliktust. Hozzátette, Magyarországon jelenleg is nemzetközi befolyásgyakorlás zajlik annak érdekében hogy belépjünk a háborúba.

Irtózatosan veszélyes helyzetben vagyunk. Egyedül maradtunk a béketáborban 

– állapította meg. A jó hír szerinte az, hogy egy olyan kormány van ma hatalmon, amely reményt adhat ebben a reménytelen helyzetben is. 

Képzeljük el, mi történik, ha az ellenzék győz 2022 áprilisában. Most vajon hol tartana Magyarország? 

– Azt is mondhatnám, hogy Isten velünk van – mondta az elemző. G. Fodor Gábor szerint ha az ellenzéken múlna, akkor ma Magyarország több területen is komoly gondokkal küzdene. – A miniszterelnök beszédének gerince az volt, hogy rajtunk múlik, megjön-e az életkedvünk vagy elmegyünk innen. De nem csak a beszéd, az Orbán-kormány elmúlt 12 éve arról szólt, hogy végigvittek egy lelki forradalmat. 

Ma már nem kérdés, hogy tudunk sikeresek lenni, tudunk magabiztosak lenni. 

A baloldal állandóan lebeszél minket erről – mondta. A miniszterelnök gyermekvédelemről kapcsolatos mondatairól elmondta, Orbán arra utalt, hogy legyünk kemények, egyenesek és normálisak. Ne viszonyuljunk úgy a közelmúltban történt botrányhoz sem, ahogy a nyugat elvárja. Ne relativizáljunk, hiszen a gyermek szent és sérthetetlen. 

Orbán Viktor három fő üzenete

Deák Dániel, a XXI. Század Intézet vezető elemzője szerint Orbán Viktor évértékelője három fő üzenetet tartalmazott. Az első és legfontosabb üzenet az volt szerinte, hogy a békepárti Magyarország mindenféle nyugati nyomás ellenére kimarad a háborúból. A következő üzenet,hogy a szankciók okozta infláció letörése kiemelt célja a kormánynak, az év végére egy számjegyű lesz az infláció mértéke. A családtámogatásokból és egyéb eddig elért eredményekből pedig nem engednek. A harmadik üzenet legfontosabb üzenet szerinte az volt, hogy

Magyarország nem enged a genderpropagandának, s itthon lesz a legszigorúbb gyermekvédelmi rendszer.

Deák Dániel közösségi oldalán arról is írt, hogy Orbán Viktor 1999-ben tartotta első évértékelő beszédét, mely műfajt ő honosította meg Magyarországon. „Ezek az országértékelőnek is nevezett beszédek kiemelt szerepet játszanak abban, hogy olyan politikussá vált a magyar közéletben, akinek sikerül a napi aktuálpolitikai viták szintje fölött álló, nagyobb távlatokon átívelő gondolatokat megfogalmaznia” – hangsúlyozta a XXI. Század Intézet vezető elemzője. Deák arra is emlékeztetett, hogy 

„a baloldalon a korábbi kritikáik ellenére végül lemásolták az évértékelő műfaját”. 

Ugyanakkor az ellenzéki politikusok „sokkal inkább az aktuálpolitikai csatározások színtereként tekintenek rá”.

 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek