kulcsár edina
Kapd elő a tuti szódabikarbónát, és kezdheted is a takarítást. Ezek a tippek segítségedre lesznek, a varázsszer pedig nagy hatással a partnered.
A szódabikarbóna önmagában is nagyon hatásos a takarításban, ezért mutatunk néhány tippet, hol használhatod. De felturbózva ecettel együtt fokozódik a hatása, így néhány ötletben ezt a kombinációt érdemes alkalmazni. Láss neki a takarításnak, nem bánod meg, ha segítségül hívod a csodatevő szódabikarbónát!
Szórj a lefolyóba 1/2 csésze szódabikarbónát, majd önts rá 1/2 csésze 20%-os ecete. Takard le egy nedves ruhával, hogy vulkán módjára ki ne csapjon. 5 perc múlva öblítsd le forró vízzel.
Mérj ki egy csésze szódabikarbónát, és ezzel szórd be alaposan a kagylót úgy, hogy a legutolsó zugba is jusson belőle. Majd tölts tömény ecetet egy szórófejes flakonba, és permetezd be a szódabikarbónávl megszórt vécét. Hagyd hatni 15 percig , majd súrold át alaposan a kagylót vécékefével, majd hagyd még néhány órára tovább hatni a szódabikarbónát és az ecetet. Végül húzd le a vécét. A végeredmény magáért beszél.
Rendszeresen töröld le vizes szódabikarbónával a konyhapultot, a rozsdamentes mosogatót, lefolyót, mikrót, szagelszívót és a tűzhelyt.
Ne aggódj, ha halat, lazacot vagy más erős illatú élelmiszert kell tárolnod a hűtőben. Tegyél a polcra egy nyitott tálkába a szódabikarbónából: hatékonyan magába szívja és közömbösíti az erős szagokat.
A nedves közegben könnyen elszaporodnak a baktériumok. A mosogatószivacsra ez különösen igaz. Nem kell azonnal kidobni a szivacsot, áztasd be szódabikarbónás vízbe. Természetesen azért 2-3 hetente cseréld le.
Egyszerűen csak fogj két evőkanál szódabikarbónát, és keverd össze egy tálba annyi vízzel, hogy könnyen kenhető , pépes masszát kapj. Egy durva szivaccsal alaposan radírozd át vele a vágódeszka felületét, majd öblítsd el. Így sem szagok, sem szennyeződések nem maradnak benne.