tóth gabi
Környezetbarát, semmibe nem kerül, és nagyon hatásos is. Ha szeretnél új mosószert kipróbálni, akkor ideje kimenni a parkba, kertbe, és alaposan körülnézni.
Mindenkinek megvan a maga tuti módszere és bevált mosószere a mosásra, és nem mindenki szeretne változtatni. Ha mégis egy olyan alternatívára vágysz, ami olcsó, környezetbarát és kevés macerával jár, akkor érdemes kipróbálni néhány természetes mosószert. Ezeket nem a boltban tudod megvásárolni, hanem ki kell menni a természetbe, és gyűjteni az értékes termést, leveleket.
Egyre többen fordulnak a természetes módszerek felé, és nem csupán a mosószerek ára miatt: ha nem szintetikus mosószert használsz, a mosóvizet fel tudod használni például a kerti növényeid öntözésére, és ezzel rengeteg vizet megtakaríthatsz. Mutatjuk, melyek a legjobb természetes mosószerek!
Senkinek nem kell bemutatni ezt a futónövényt: amilyen mutatós, olyan szívós. Van, aki imádja, mások tűzzel-vassal irtják, ha felbukkan a kertjükben. Azt azonban kevesen tudják, hogy a leveleiből príma mosószert lehet készíteni. Gyűjts össze sokat azokból a levelekből, melyek már idősebbek; ezt onnan látod, hogy sötétebb a színük. Alaposan tisztítsd meg őket, majd 10-15 darabot tegyél egy mosózsákba, dobd a szennyes mellé a gépbe, majd indulhat a program. Erősen szennyezett ruháknál nem annyira hatásos, mint a bolti mosószer, de a kevésbé koszos ruháknál, frissítő mosáshoz kiváló alternatíva.
A gesztenyefa terméséből sokan készítenek mosószert, legfeljebb a feldolgozás módszereiben van különbség. Szedés után a gesztenyéket száraz, szellős helyen kell tárolni, és célszerű csak mosás előtt feldolgozni őket. A belőlük készült mosógél egy-két hétig eláll a hűtőben; érdemes átgondolni, mennyire van szükséged, és aszerint készíteni. Pucold meg a gesztenyéket, darabold őket legalább négyfelé, majd tedd fel őket főni annyi vízben, hogy ellepje őket. Főzd tíz percig; ez idő alatt kioldódnak a hatóanyagok a vízbe. Hat kiló ruhához másfél deciliter gesztenyéből készült mosógélre van szükség.