kulcsár edina
Már elárasztotta az üzleteket a mikulásvirág, csábító színeinek bizony nehéz ellenállni. Sajnos a csodás növény rendkívül kényes, elõfordulhat, hogy egy hetet sem bír ki. Mi a teendõ?
A mikulásvirágot nem a virágáért szeretjük. Az picike és jelentéktelen. A fellevelei azok, melyek a hosszú hetekig sötétben tartás hatására beszínesednek, ez adja a szépségét. Ma már sokféle színben kapható, ám a piros az örök kedvenc.
A két szín, a zöld és a piros kombinációja rögtön felkelti bennünk a karácsonyi hangulatot, ezért is választjuk ilyenkor a lakás díszítésére.
Amikor beszerzed, ügyelj rá, hogy vastag, egészséges, sötétzöld levelű, bimbós virágú példányt válassz. Jól csomagoltasd be, mert érzékeny a hidegre, könnyen meghűlhet a hazaszállítás alatt.
Otthon is megfelelő körülményeket kell biztosítani számára, hogy sokáig gyönyörködhess benne.
Nem kedveli a túlságos meleget. Ilyenkor elszáradnak a levelei, és lehullajtva őket felkopaszodik, és elpusztul a virág. Lehetőleg 20 foknál alacsonyabb hőmérsékletű szobát válassz neki, és ne tedd közel a radiátorhoz. Az ideális számára a 15-18 fok. A huzatra, hőmérséklet változásra is érzékeny, ezért ajtótól, nyitogatott ablaktól távolabb helyezd el.
Fényigényes növényke. A sötét vagy félsötét helyiségben gyorsan elpusztul. Világos, hűvös folyosón, előtérben egészségben virul.
Mértékletes természete van. Igényli a vizet, de a túlöntözéssel megölöd. A víz mennyisége a szoba hőmérsékletétől is függ. Legjobb, ha 3 naponként felszívatásos módszerrel oldod meg a vízellátását.
Így csináld:
Szép színes ruháit, azaz a leveleit január végén, február elején lehullajtja. Ez ellen nem tehetsz semmit.
Hagyd pihenni:
A fagyveszély elmúltával keress neki egy árnyékos, védett helyet, és ültesd ki.