tóth gabi
Szeretnéd, ha mindig ragyogóan fehér lenne a sportcipõd, de nem akarod, hogy sérüljön mosás közben? Megmutatjuk a legjobb és legegyszerûbb praktikákat!
A legegyszerűbb megoldásnak a fehér sportcipő megtisztítására talán a mosógép tűnhet, ezzel azonban súlyos károkat okozhatsz: kihúzódhatnak a textilszálak, roncsolódhatnak a bőrbetétek. Íme, a legszuperebb technikák, hogy mégis ragyogóan fehér legyen az edzőcipőd!
A legkönnyebben a sima sampon hozza ki a szennyeződéseket a cipőből. Nem kell attól félned, hogy a lábbeli később foltosra szárad. Nedvesíts be egy fehér rongyot és tegyél rá egy kis sampont, majd ezzel dörzsöld át az egészet. Ezek után már csak át kell törölnöd nedves szivaccsal, és megvárni, míg megszárad.
A cipő talpát és annak oldalát a legegyszerűbben fogkefével tisztíthatod meg. A sörték behatolnak a résekbe, és eltávolítják a lerakódott szennyeződéseket. Ha biztosra akarsz menni a fehérséget illetően, egy kis fogkrémet is tehetsz a kefére, de figyelj rá, hogy ne legyen benne semmilyen színezék. Ezzel a trükkel a fűző lyukait is áttörölheted.
Ha már nem a régi fényében tündököl a fehér cipőd, akkor egy kis szódabikarbónával újra ragyoghat. Keverj össze egy kis port forróvízzel, úgy, hogy paszta állagú legyen, majd dörzsöld át vele az egész cipőt, a szövetrészt és a talpát is. Hagyd egy picit állni, majd fogkefe és tiszta víz segítségével öblítsd le a szemcséket.
Ha akad egy apró pötty vagy folt, amivel nem tudsz mit kezdeni, akkor
egyszerűen tegyél rá egy kis fehér körömlakkot vagy hibajavítót.
Nyoma sem lesz a szépséghibának, és csak te tudod a titkot.
Ha tisztára súroltad a cipőt és már megszáradt, télen a nedves időben nem árt befújni impregnáló spray-vel is. Ez nem csak a nedvességet, hanem a koszt is távol tartja majd a cipődtől.