RETRO RÁDIÓ

"Világbajnokok akarunk lenni" - a magyarok elleni meccs előtt üzent a németek kapitánya

SK
Szerző
SK
Létrehozva2024. 09. 06. 17:50
Frissítve2024. 09. 06. 17:53

Rengeteg játékos visszavonult a német fociválogatottól, de a célok nem változtak. Julian Nagelsmann szövetségi kapitány a magyarok elleni meccs előtt beszélt a következtő időszakról.

Először lép pályára a német fociválogatott azóta, hogy drámai módon kiesett a hazai rendezésű Európa-bajnokságon. A csapatot a kontinenstornán a későbbi győztes spanyolok verték hosszabbítás után 2-1-re a negyeddöntőben. Azóta gyökeres változások történtek a keretben, az utolsó 4 világbajnok, Manuel Neuer Ilkay Gündogan, Toni Kroos és Thomas Müller sem lesz többé tagja a keretnek. Julian Nagelsmann szövetségi kapitány mostantól a 2026-os világbajnokságra építi a csapatát, ebben az első állomás a magyarok elleni szombati meccs a Nemzetek Ligájában (M4 Sport, 20.45). A düsseldorfi találkozó előtt Julian Nagelsmann szövetségi kapitány mellett a középpályás Pascal Gross jelent meg a németek sajtótájékoztatóján.

Julian Nagelsmann és Pascal Gross Fotó: Ripost

Julian Nagelsmann a nyári emlékekről is beszélt. Mint ismert, a németek a csoportkörben 2-0-ra győzték le a magyarokat, a kapitány szerint abból a meccsből nem lehet kiindulni.

"Mindkét keret változott, a miénk biztosan. A magyarok védekezésben erősek, de emlékezhetünk, az Európa-bajnokságon nekik is voltak helyzeteik, s egyenlíthettek is volna. A 60. perctől ki is támadtak, akkor több helyzetünk volt nekünk is"

- mondta a szakember, aki az Eb előtt hosszabbította meg a szerződését a német szövetséggel.

"A magyarok biztosan támadóbb futball fognak játszani. Kiváncsi vagyok, hogy az Európa-bajnoksághoz képest hogyan fognak teljesíteni."

A szakember egy dologban nem akar változást, ugyanazt a hozzállást várja fiaitól, mint azt nyáron láthattuk.

Változott a keretünk, de teljesen mindegy, hogy ki játszik, a játékunk nem szabad, hogy változzon. Azt mondtam, hogy világbajnokok akarunk lenni. Az lett volna a baj, ha nem így gondolom. Ha ezt kritizálja valaki, az bizony baj.

Nagelsmann Pascal Grossról kijelentette, ő nem a visszavonult Toni Kroost fogja pótolni, nem Kroos lesz a pályán, hanem Gross.  Úgy véli, minden új játékosnak meg kell adni az esélyt, s bízni kell bennük.

 

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.