tóth gabi
T. Miklós, a zalai kamujézus több száz fős szexszektát működtetett. Ő magát Jézus reinkarnációjának nevezte, ami miatt több emberből milliókat csalt ki, míg ő luxuskörülémyek között élt.
Most aztán imádkozhat a zalai kamujézusként ismert T. Miklós, ugyanis szerdán reggel folytatódott a büntetőügyének tárgyalása. A férfi 20 éven keresztül üzemeltette a szexszektáját, ez idő alatt fiatal lányokat használt ki és milliókat csalt ki másoktól.
Még februárban tartott előkészítő ülésen a teskándi férfi nem ismerte el bűnösségét és nem tett vallomást. Az eljárás most a vádlott és a tanúk meghallgatásával folytatódott. Ugyanakkor a bíró a sértettek védelme érdekében zárt tárgyalást rendelt el, így a sajtó csak az ítélethirdetésen lehet majd jelen.
Ahogyan azt a Ripost elsőként megírta, az akkor 65 éves T. Miklós 20 éve üzemeltette szexszektáját, míg végül lebukott. Hívei spirituális gyógyítónak, Jézus földi reinkarnációjának tartották. 40-50 fős szeánszain fejenként 8 ezer forintokat szedett be, de követői szerint rengeteg adományt sikkasztott el, gyakran milliós tételeket is.
Még 1996-ban ismerkedett meg egy Libanonban élő magyar származású, jómódú doktornővel, akivel hamarosan bizalmas viszonyba került. A nő bőkezűen támogatta Miklóst. Nyaralással, drágakövekkel, ékszerekkel, cipőkkel ajándékozta meg. 2012 tavaszán a vádlott felvetette a sértettnek, hogy fektessen be egy zalai falusi ingatlanba. A nő – miután a férfi kihasználta naivitását és a magyar jogszabályok ismeretének hiányát – meghatalmazta a vádlottat, hogy a nevében intézhesse az ingatlanügyletet. Több mint 50000 eurót csalt ki a nőtől, majd miután tudott a nő 420 ezer forintot érő, 18 karátos aranyból készült ékszereiről azzal hitegette áldozatát, hogy azok eladásából származó pénzt gyermekek táboroztatására fogja fordítani. Ez azonban nem szerepelt a tervei között, a pénzt saját megélhetésére fordította. Mindezekkel összesen 14, 4 millió forint kár okozott csak ebben ez esetben.
A kamujézus 2003-ban egy egész családot behálózott, akik rendszeresen részt vettek a foglalkozásain, és hamarosan bizalmukat is elnyerte. Ennek eredményeként több ingatlanukat is a férfi rendelkezésére bocsátották a foglalkozások helyszíneként, továbbá jótékony célokra adományokat is átadtak neki, sőt esetenként bevásároltak számára és még a nyaralását is finanszírozták. 2015-ben a vádlott azzal kereste meg az édesanyát, hogy nincs otthona, s ezért anyagi segítségre lenne szüksége. Némi győzködés után a sértett – abban a hitben, hogy a vádlottnak nincs saját lakása – 2015 júliusában 10 millió forintot adott át a férfinak ingatlanvásárlás céljára. A vádlottnak eközben akkor összesen 8 ingatlan volt a birtokában.
Az egyik károsult nő hosszú időn keresztül rendszeresen látogatta a férfi foglalkozásait, ezekért jelentős összegeket fizetett, ám 2018 nyarán a mester több követőjének tudomására jutott, hogy a vádlott kihasználta a köréje csoportosuló embereket, s ezért megpróbálták anyagilag elszámoltatni a férfit. Az egyik, magát becsapottnak érző nő 2019 májusban férfi ismerőse társaságában próbálta személyesen felvenni a kapcsolatot a vádlottal teskándi lakóhelyén. A „mester” nem nyitott ajtót, helyette autóval igyekezett elhagyni az ingatlant, amikor azonban észrevette a nő autójában ülő kísérőt, szidalmazni kezdte, rángatta az autó ajtaját és fenyegetőzött. A kísérő ijedtében belülről bezárta a gépkocsit, majd hívta a segélyhívót. Időközben a “mester” elhagyta a helyszínt.