időjárás
Egy ritka halfajt, amelyet több mint 80 éve kihaltként tartottak számon, újra felfedeztek. A folyami halat több mint nyolc évtizeden keresztül nem látták, miután az utolsó feljegyzett példányokat 1918 és 1933 között gyűjtötték be.
Újra felfedeztek egy több mint 8 évtizede kihaltnak hitt halfajt. A Zootaxa című folyóirat január 31-én pénteken bejelentette, hogy a Chel kígyófejű hal, más néven Channa amphibious, újra felfedezésre került, miután évtizedeken át kihaltnak vélték.
A folyami halat több mint nyolc évtizeden keresztül nem látták, miután az utolsó feljegyzett példányokat 1918 és 1933 között gyűjtötték be az indiai Himalájában. 2024-ben azonban három példányra bukkantak rá a Chel folyó partján, Kalimpong városában. A kutatók megtudták, hogy a Chel kígyófejű halat egy helyi törzs tagjai gyakran fogyasztják.
A nagy hal keresése az elmúlt évtizedekben is folytatódott, és miután a kutatók értesültek a halak létezéséről, hónapokba telt, mire sikerült megtalálni őket, és megerősíteni, hogy a faj mégsem halt ki.
A Chel kígyófejként ismert egy nagyobb testű halfaj, amely élénk, króm-sárga és narancssárga csíkos, a szeme alatt fényes neonfolttal, és a Gachua csoport összes kígyófeje közül a legnagyobb számú oldalsó vonali pikkellyel rendelkezik.
A Thackeray Wildlife Foundation osztotta meg a hatalmas felfedezést, hozzátéve, hogy a nemrégiben felfedezett, hosszú ideje fennálló rejtély az indiai iktiólógiában megerősíti a folyamatos keresések fontosságát, valamint kiemeli a biodiverzitás fontosságát, még azoknál a fajoknál is, amelyeket az idő múlásával kihaltnak hittek - írta a People.