Zelenszkij követelőzni kezdett, Orbán Viktor helyretette

POLITIK
Létrehozva: 2025.05.22.

Megdöbbentő elmélet: Mikor kezdjük el érteni a világunkat gyerekkorban?

Az emberek többsége a legapróbb részletekig fel tudja idézni gyerekkora legfontosabb aspektusait. Megdöbbentő elmélet terjeng arról, hogy mikor nyerjük el tudatosságunkat gyerekkorban.

Sokkoló elmélet terjeng a neten arról, hogy a tudatosságunkat mikortól nyerjünk el gyerekkorban. Van aki, minden apró részletre emlékszik, mintha tegnap lett volna és vannak olyanok, akik minden erőfeszítés ellenére sem emlékeznek iskolai, óvodai vagy bölcsődés pillanatokra. 

alt=A megdöbbentő elmélet azt vizsgálja, mikor nyerjük el tudatosságunkat gyerekkorban
A megdöbbentő elmélet azt vizsgálja, mikor nyerjük el tudatosságunkat gyerekkorban / Fotó: Pexels (Illusztráció)

Az elmélet, ami segít megérteni az emberi tudatosságot

Sok vizsgálat szól az emberi tudat fejlődéséről, de mégis felmerül bennünk az a kérdés, hogy általában miért érezzük azt, hogy óvódáskorunktól - 4-5 éves koról kezdve - "berobban a tudatunk", hirtelen jobban értjük a világunkat és el tudunk igazodni a környezetünkben, ki mit vár el tőlünk, kinél mit és hogyan érhetünk el, azon felül teljesen énközpontú és erős érzelmeket megélt időszakról van szó

A témát nemrégiben egy TikTok-videóban vitatták meg. Az egyik felhasználó, aki elmagyarázta, hogy az ember tudata születésétől fogva jelen van, és nem valami, ami hirtelen felbukkan az óvodáskorban.   

Valójában számos tanulmány kimutatta, hogy már öt hónapos csecsemők is mutatták az eszméletük jeleit, amikor francia kutatók megfigyelték őket.

- írta a Lad Bible.

Az agyunk már csecsemőkorban – sőt, akár a méhen belül is – komolyan dolgozik! Egy friss tanulmány szerint már az egyéves gyerekek agya hasonló módon reagál a külvilág ingereire, mint a felnőtteké, ezt az agyi aktivitást eseményfüggő potenciálnak (ERP) nevezik.

És ez még nem minden: már öt hónapos babáknál is észlelték ezt az agyi működést – igaz, lassabban. Vagyis az agyunk szinte a születésünktől fogva „be van kapcsolva”.

A Birminghami Egyetem szakértői szerint pedig olyan cselekedetek, mint a mutogatás, a szándékos viselkedés vagy a tudatos emlékek megjelenése mind-mind azt jelzik, hogy a gyermek tudatra ébredt.

Az az elmélet, hogy az agyunk az életkor előrehaladtával több emléket dolgoz fel, abban is segít, hogy megértsük, miért érezzük úgy, hogy az idő felgyorsul, ahogy öregszünk – hiszen minél több emlékünk van, annál több viszonyítási pont alapján érzékeljük az idő múlását. 

Végezetül, Matt és a Birminghami Egyetem Dr. Henry Taylor nevű kutatója véleménye szerint is, 4-5 éves korban ébredünk a tudatunkra, mert az elménk addigra már sokkal több emléket, érzést és érzelmet tud feldolgozni.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek