Krausz Gábor
Szerinte és párja szerint elavult a törvény.
Egy brit házaspár már évek óta él Ausztráliában és fizetik az adót, szerintük azonban elavult a törvény, aminek a következményeivel most számolniuk kell.
Robert O'Leary és Jessica Mathers 2017-ben Sydney-ben munka közben talált egymásra és szerelmük azóta is tart. Ausztráliában kezdték el építeni közös jövőjüket, karrierjüket, családjukat. Normális állampolgárok, tisztességesek, akik fizetik az adót.
2020-ban azonban Jessica sokkoló diagnózist kapott, amikor közölték vele, hogy kiújuló szklerózis multiplexben szenved. A krónikus betegség során az immunrendszer megtámadja a központi idegrendszert, és megzavarja az agy azon képességét, hogy kommunikáljon a testtel. A tünetek közé tartozik a zsibbadás, látási problémák, egyensúly- és koordinációs problémák, valamint izomgyengeség.
Mindezek ellenére azt állítja, hogy állapotát jól kezeli - írja a Daily Mail.
Azonban amikor állandó tartózkodási engedélyért folyamodtak a hivatalhoz, elutasították betegsége miatt. Az elutasítás alapját Jessica állapotának az ausztrál gazdaságra gyakorolt potenciális jövőbeli költségei képezték. Az elutasítás hatalmas stresszt okozott a házaspárnak, már azt sem tudják, hogy tervezzék meg így a jövőjüket.
Mindketten tiszteletben tartjuk, hogy az egészségügyi költségeket figyelembe kell venni, de határozottan úgy gondoljuk, hogy a mi helyzetünket - Jessica stabil állapotát és a közösséghez való hozzájárulásunkat - is figyelembe kell venni
- mondta Robert O'Leary, majd így folytatta:
Keményen dolgoztunk és adót fizettünk, amióta Ausztráliába érkeztünk. Elkötelezettek vagyunk az iránt, hogy itt folytassuk a karrierünket, de a jelenlegi bevándorlási törvény nem veszi figyelembe azt az értéket, amit az országnak nyújtunk.
Jessica, az Ausztrália és az Egyesült Királyság közötti kölcsönös egészségügyi ellátási megállapodás keretében részesül rendszeres szklerózis multiplexes kezelésben. Jessica aktív tagja a társadalomnak, képes dolgozni a betegségével.
Vízumstátuszuk miatt azonban a pár nem tud továbblépni az életben és állandó bizonytalanságban vannak.
Az ügyvédek közölték a házaspárral, hogy nagyon kevés esélyük van, hogy eredményesen fellebbezzenek a döntés ellen, hacsak Tony Burke bevándorlásügyi miniszter nem avatkozik bele személyesen az ügyükbe.
A házaspár petíciót indított a bevándorlási politika felülvizsgálatára.
A bevándorlási politika felülvizsgálatát kérjük, amely megtagadja a jól kezelt egészségi állapotú, képzett bevándorlóktól az esélyt, hogy Ausztráliában maradhassanak
- írják oldalukon.
A petíciót már több mint 1300-an aláírták.