Szoboszlai Dominik
Kevesen tudják, de évente sok száz tragédia emiatt történik.
Hihetetlen belegondolni, de napjainkban rengeteg halálos balesetet a mobiltelefonok előlapi kamerája okozza. Igen jól olvastad: 2008 és 2021 között, 13 év alatt 480 ember veszítette életét szelfizés közben a világon. Ami korábban csak egy-egy elszigetelt eset volt, az mostanra világszerte trenddé alakult. Ráadásul az Unilad beszámolója szerint nem hogy csökkenne az ilyen esetek száma, inkább várhatóan nőni fog a következő években. Az emberek ugyanis a közösségi médiában terjedő profi fotókat megpróbálják saját maguk is lencsevégre kapni, mindegy hogy ehhez milyen veszélyes helyre kell felmászniuk, vagy bebújniuk.
Csak összehasonlítás végett, évente 5-6 ember hal meg átlagosan cápatámadás miatt, ez azt jelenti, hogy hatszor többen halnak meg szelfizés közben évente.
Steve Cole a Royal Society for the Prevention of Accidents (RsSPA) igazgatója tényekkel is alátámasztotta, hogy mi okozza a kiugróan magas halálozási arányt. A kutató szerint első helyen a magas helyekről való lezuhanás áll, második helyen pedig a fulladás. Ez mind a két életveszélyes helyzet azért merül fel, mert az emberek a kamerájukba bámulva pózolnak, miközben nem néznek a lábuk elő vagy mögé.
A szelfik veszélyes helyeken, például sziklák szélén, vagy szélsőséges időjárási körülmények között, ez mind aggasztó viselkedés, ami jellemző napjainkban. A közösségi média vonzereje gyakran arra készteti az embereket, hogy szükségtelen kockázatokat vállaljanak egy-egy képért, alábecsülve a potenciális veszélyeket. A kormányoknak és a hatóságoknak feladatává vált, hogy a kockázatos helyeken megfelelő óvintézkedéseket tegyenek és felhívják a figyelmet a veszélyekre.
- zárta sorait a kutató a lapnak.