tóth gabi
Óriási médiavisszhang kísérte a szuper gazdagoknak készített minitengeralattjáró sorsát, amely szép reményekkel indult és már az első hivatalos útja katasztrófával végződött, akárcsak a Titanic-nak, melynek megtekintésére fejlesztették ki. A Ripost most összefoglalta merülőkapszula sztoriját.
Talán nincs is olyan az olvasóink között, aki ne hallott volna a Titan névre keresztelt mini tengeralattjáróról, illetve annak tragédiával végződő történetéről. A szerkezetre a kezdetektől nagy figyelem irányult, hiszen csaknem százmillió forint értékű jegyeket kínáltak azoknak, akik szeretnének lemerülni és megnézni a híres utasszállító gőzőst, a Titanicot a 3000 méternél is mélyebb tengerben. Ennek megfelelően olyan utasai voltak a szerkezetnek, mint a francia messze földön híres roncskutató Paul-Henri Nargeolet, illetve a brit milliárdos kalandor, Hamis Harding; valamint pakisztán leggazdagabb családjának két tagja, Shahzada Dawood és fia, Suliman.
A nagy kalandra jelentkezők június 18-án indultak el a végtelennek tűnő mélységbe, kevéssel ez után már meg is szűnt a kapcsolat a merülőkapszulával. Miután több napra elegendő levegővel rendelkezett a szerkezet, így jó ideig még élt a remény, hogy a Titan és a legénysége épségben elkerül. Azonban június 22-én, amikor már a levegőjük biztosan elfogyott az utasoknak, hivatalosan is bejelentették a hajó tragédiáját, illetve az utasai halálát. Az események ezután pörögtek fel igazán, gyorsan világossá vált, hogy a legkevésbé sem a levegője fogyott el a Titanban tartózkodóknak, erre akkor lett bizonyíték, amikor a Titán után folyamatosan kutató haditengerészet emberei megtalálták a merülőhajó roncsait. Itt már biztossá vált, hogy a kapszula a merülés közben berobbant, és másodpercek alatt végzett mindenkivel külső nyomás. Ez viszont azt jelenti, hogy igencsak csekély az esély arra, hogy az áldozatok holttestét valaha is megtalálják. A világon sokakat megrázott a tragédia, az utasok családtagjai pedig többen egészen egyedi megoldását választották annak, hogy végső nyugalomra helyezzék szeretteiket: a Dawood család például egy személyes és egy virtuális térben tartott búcsúztatót is rendezett halottainak.
A kabin roncsait azóta a felszínre hozták, mi több, a kutatócsapatok a roncsok között emberi maradványokat is találtak.
Nézd meg képekben a tragikus sorsú Titánnak és utasainak történetét indulástól egészen a roncsok felhozataláig. Galériánkat itt tekintheted meg.