tóth gabi
A tanulók tudták, hogy a pedagógus asztmás, ezért parfümmel fújták le az asztalát és az egész tantermet, tudatosan akartak neki rohamot okozni.
Hallottunk már székre tett rajzszögről, vagy tábláról letörölt feladatokról, sőt sokan próbálkoztak már azzal, hogy meggyőzzék a fiatal, kezdő és naiv tanítót, hogy elmarad az órája az érdeklődés hiány miatt, ám két szerb diák ennél jóval messzebbre ment, tettük korántsem nevezhető diákcsínynek - olvasható a Pannon RTV cikkében.
A srácok valamiért szándékosan asztmás rohamot akartak előidézni Borka Milosevic orosznyelvtanárnőjüknél a belgrádi, boljevci Branko Radicevic Általános Iskolában március végén. Pontosan tudta a két diák, hogy a tanárnő asztmás, ezért alaposan rákészültek a dologra. Előbb befújták a pedagógus íróasztalát, majd hogy biztosra menjenek az osztályteremben is kiengedték a parfümöt. A gyerekek terve bevált, mert nem sokkal a tanóra megkezdése után a tanítónő olyan rosszul lett, hogy mentőt kellett hívni hozzá. A kórházban stabilizálták az asszony állapotát és csakhamar kiderült, hogy nem véletlenül lett rosszul.
Az egyik pillanatban már úgy éreztem, feladom, nem küzdök tovább levegőért. Kifáradtam. Leírhatatlan volt az érzés, ez előtt még soha ilyenre nem volt példa, hogy ennyire erős rohamom legyen, pedig már tíz éve asztmás vagyok
– nyilatkozta a Szerbiai RTV-nek a pedagógus.
A vétkes tanulók egy percig sem tagadták a tettüket, sőt kijelentették, hogy ők bizony azt akarták, hogy a nő rohamot kapjon. A pedagógus azóta visszatért a katedrára és elmondta, hogy nem haragszik a srácokra és nem is érti a dolgot, mert nem volt rossz kapcsolata a diákokkal. A történtek után az iskola fegyelmi eljárást indítottak a vétkes diákjai ellen.
Hazánk sem mentes a drámai „diákcsínyektől”. 2019. január 23-án egy fiatalokból álló társaság az unalmát akarta elűzni, amikor kitalálták hogy, gyújtogatni fognak Budapesten. Nem sokkal később egy ferencvárosi kollégium ajtajának támasztott matracot locsoltak le acetonnal és gyújtottak meg. Tettük következményeként hatalmas tűz és mindent ellepő füst keletkezett. A diákszállóban tartózkodok elkezdtek kimenekülni az épületből. Ám az egyik személy rosszfelé indult el és a belélegzett forró levegőtől meghalt. A létrejött tűz méretét jól példázza, hogy a kollégiumból 90, a közeli társasházból pedig 50 embert kellett kimenekíteni. Az oltás után a diákszállót le kellett bontani, a munkálatok költsége mintegy 220 millió forintot is elérte, míg az újraépítés 4 milliárd forintba került.