kulcsár edina
Több ezer feldolgozatlan, fenyegetést tartalmazó akta hevert a német hatóságok asztalán 2015-ben, a migrációs válság csúcspontján. A Szövetségi Menekültügyi- és Migrációs Hivatal figyelmeztette a kormányt, hogy háborús bûnösök vannak a menedékkérõk között, az illetékes szerveket azonban hidegen hagyták a jelentések.
A német Szövetségi Menekültügyi- és Migrációs Hivatal (BAMF) 2014 és 2019 eleje között 5000 olyan információt szolgáltatott a bűnügyi és ügyészségi szerveknek, amelyek arról tanúskodtak, hogy a migrációs válság idején az országba érkező menedékkérők között háborús bűnösök is megbújnak. Más forrásokból egyébként még ezen felül 200 további bejelentés is érkezett.
Ezt maga a német belügyminisztérium ismerte el a Német Szabaddemokrata Párt korábbi híresztelésére reagálva. Már a felmerülő gyanúk mértéke is sokakban megütközést keltett, de a feketeleves csak ezt követően jött. A belügyi tárca ugyanis azt a kényelmetlen információt is kénytelen volt megerősíteni, miszerint az 5200 jelentés ellenére, csupán 129 (!) esetben indult konkrét nyomozás.
Külön kiemelendő, hogy a migrációs válság tetőpontján, 2015-ben és 2016-ban 3800 esetben továbbított jelentést a bűnüldözői szervekhez a menekültügyi hivatal, ennek ellenére csak 28 nyomozás indult. A belügyminisztérium szóvivője a mulasztásokat azzal magyarázta a Bild nevű német napilapnak, hogy a jelentések nagy száma nem tette lehetővé, hogy minden esetben rendőrségi kihallgatás alá vessék a gyanúsítottakat. A szabaddemokraták padsorában ülő Linda Teuteberg szerint azonban ez csak magyarázkodás.
Németországban nem kaphatnak háborús bűnösök védelmet. Attól tartok, hogy a jelenlegi és az előző német kormány ezt nem mindig tartotta be
- jelentette ki Teuteberg.
Nem ez az első botrány
Amint arról a már korábban a %RIPOST% is beszámolt, „A menedékkérelem titkos aktája: Ahogy a politika Németország biztonságát veszélyeztette a menekültkérdésben” című könyv már a megjelenése előtt heves vitákat váltott ki. Dr. Stefan Meining terrorszakértő ugyanis a napokban megjelent könyvében azt állítja, hogy a BAMF még időben jelezte egy titkos jelentésben az akkori Merkel-kormánynak, hogy bizony a nagy számban Európa felé masírozó migránstömegben terroristák bújhatnak meg.
Már 2014-ben egyértelmű volt, hogy az Iszlám Állam nevű terrorszervezet célja az, hogy terroristákat tudjon becsempészni az Európai unió területére. A kormány azonban nem vette komolyan a fenyegetést, és ahelyett, hogy még időben lezárta volna a határt, gyorsított eljárásokat végrehajtva, tárt karokkal engedett be mindenkit az országba.
Nem törődve azzal, hogy a német emberek között a jövőben, terroristák, gyilkosok, nemi erőszakolók vagy éppen háborús bűnösök fognak szabadon mászkálni.