tóth gabi
Vagy jóléti állam vagy bevándorlási ország. Mindkettõ együtt hosszú távon nem fog mûködni - írta Hans-Werner Sinn német közgazdász a münsteri, a mannheimi majd a müncheni egyetem professzora.
“Magyarországot agyonnyomná a migránsok pénzügyi terhe. Vagy
nyugdíjat emelünk, vagy a migránsokra költjük a pénzt, vagy családtámogatás van, vagy bevándorlópolitika van” – fogalmazott a magyar miniszterelnök még március elején.
Pontosan ugyanezt a gondolatot írta le Hans-Werner Sinn német közgazdász a münsteri, a mannheimi, majd a müncheni egyetem professzora, aki nyugdíjba vonulása előtt a német üzleti és energiaipari minisztérium tanácsadója volt.
Forrás: Youtube
Az európai jóléti államok mindaddig működnek, amíg a rendszerbe befizetők és a jóléti rendszer kedvezményezettei között egyensúly van – írta. Szerinte a bevándorlókkal “rossz kockázatok” érkeznek a rendszerbe. Minél tanulatlanabbak a migránsok, annál kisebb lesz a jövedelmük ha egyszer, valamikor munkába állnak, így kevesebbel járulnak hozzá a betegbiztosításukhoz mint az átlagos keresetű hazai polgárok. Ez 100.000 bevándorló esetében, például Németországban még nem okozna túl nagy zavart a szociális rendszerben, de 1 millió bevándorló fölött már igen.
A másik gond az, hogy
ha még munkába is áll például egy 30 éves afgán, a munkában eltöltött ideje, amely megalapozná a nyugdíját sokkal rövidebb lesz, mint a rendszert eddig fenntartó németeké.
Ez előbb-utóbb feszültséget fog okozni azokban, akik sokkal többet fizettek be életük során.
Nem beszélve a robotika fejlődéséről, amely rövid időn belül szükségtelenné teszi a munkahelyek egy részét. “Bárki, aki úgy gondolja, hogy a (képzett) munkavállalók iránti igény ugyanez lesz a következő tíz, húsz vagy harminc évben, álmodozónak nevezhető” – írta professzor.
Vagy jóléti állam vagy bevándorlási ország. Mindkettő együtt hosszú távon nem fog működni – szögezte le.
Forrás: Contra-magazin.com