Létrehozva: 2020.08.05.

Fucsovics Mártonnal ilyen még sohasem történt

Mindenhol jó, de ő a legjobb otthon. Különleges körülmények között készül a koronavírus miatt különleges US Openre.

A közelgő US Openre készülő Fucsovics Márton hétfőn megnyerte a nyíregyházi Marso-Bige Kupát. Teniszsztárunk nyolc év után játszott újra a szülővárosában, méghozzá számára furcsa körülmények között: naponta több meccse volt, és nem segítették labdaszedők. Mindez azonban nem igazán zavarta, sőt!

Fotó: Zádor Péter / MTSZ

A koronavírus-járvány miatt elmaradt tavaszi és nyári versenyek miatt kényszerpályára került Fucsovics. Számára öröm volt az ürömben, hogy a 2012-es, lettek elleni Davis Kupa-selejtező óra először „hazai pályán” játszhatott. Az elsősorban rá kíváncsi 5-600 fős közönség még nagyobb is volt, mint ami az augusztus 30-án kezdődő US Openen vár rá, hiszen New Yorkban a koronavírus terjedése miatt nem lehetnek szurkolók a lelátón. Labdaszedők viszont lesznek, ellentétben a mindössze 300 ezer forint összdíjazású nyíregyházi férfitornával.

Ez és a napi több meccs is szokatlan volt a 17 éves kora (2009) óta profi versenyeken szereplő klasszisnak, de ha kellett, összeszedte a messzire pattant labdákat, megigazította a hálót. Megadta a tiszteletet ellenfeleinek is, és szimpatikusan állta az aláírást, fotót kérő rajongók rohamát.

„Fura volt, hogy szednem kellett a labdát, de néha jól is jött, hogy ebben az időben kicsit ki tudtam fújni magam a labdamenetek között”

– árulta el Marci a hivatalos szurkolói Facebook-oldalán.

Interjú Marcival a nyíregyházi tornagyőzelme után Közzétette: Fucsovics Márton2020. augusztus 3., hétfő

Számára most a hazatérés, és a napi négy-öt órányi edzés helyett éles meccsekkel való felkészülés volt a lényeg. Azért is választotta szülővárosát egy ausztriai verseny helyett, hogy minél több mérkőzést játszhasson (no és, hogy végre a nagymamája is szurkolhasson neki a lelátóról).

A háromnapos nyíregyházi viadalon végig magabiztosan menetelt a világranglistán 84. magyar teniszező. Az elődöntőben az idei fedettpályás bajnok Fajta Pétert győzte le (6:2, 6:2), a fináléban pedig azt a Marozsán Fábiánt (6:1, 6:4), aki a májusi Budapest Kupán 4:1, 4:3-ra felülmúlta őt.

„Örülök, hogy a US Open előtt be tudtunk iktatni még egy nyíregyházi versenyt. Így meg pláne, hogy haza tudom vinni a trófeát, és a döntőben Fábit győztem le, akitől a múltkor kikaptam. Végig az járt a fejemben, hogy megmutassam, ki a magyarok istene teniszben”

– viccelődött Marci, miután visszavágott a világranglistán 453., húszéves magyar tehetségnek.

Beindul végre a teniszcirkusz?

Március közepén bénította meg a nemzetközi teniszéletet a világjárvány. Fucsovics Márton azóta csak a májusi Budapest Kupán és most Nyíregyházán versenyzett. A US Open után Kitzbühelben, Madridban, Rómában és az őszre halasztott Roland Garroson is szeretne pályára lépni – ha a vírushelyzet engedi.