időjárás
Shiyong, vagyis Andor története egy igazi inspiráció, ami arra emlékeztet bennünket, hogy a kultúrák közötti határok nemcsak akadályok, hanem lehetőségek is. A koreai fiú kalandja Magyarországon példázza, hogy a nyelvek és a hagyományok közötti különbségek egy új otthon és személyes fejlődés alapjai lehetnek.
Shiyong, vagyis magyar nevén Andor, a Koreai Köztársaságban kezdett el magyarul tanulni. Azóta élete egy csodálatos kaland lett, amelynek középpontjában a magyar nyelv és kultúra áll. Cserediákként érkezett Magyarországra, és annyira beleszeretett az országba, hogy úgy döntött, itt fog élni, és mindent megtesz azért, hogy tökéletesen megtanuljon magyarul.
Sziasztok, bármilyen meglepő, én tökéletesen tudok beszélni magyarul!
– mondja Shiyong, aki a magyar közönség számára egy különleges személyiség.
A koreai fiú nemcsak azért figyelemre méltó, mert megtanulta a magyar nyelvet, hanem azért is, mert története azt bizonyítja, hogy Magyarország valóban egy különleges hely, ahol az álmok valóra válhatnak. Amikor először érkezett Magyarországra, valódi kihívás elé nézett, de a kitartás segített neki.
Nehéz volt az elején, de a tanulás öröme minden nehézséget legyőzött
– Tette hozzá a koreai fiú.
A magyar nyelv bonyolultsága ellenére Andor nemcsak a beszédet sajátította el, hanem a kultúrát is, amely számára egyre inkább a második otthonává vált. A magyar irodalom iránti érdeklődése is hamar kialakult.
Magyar irodalmat tanultam, és a szakdolgozatom egy nagyon híres költőről szólt – Radnóti Miklósról. A költészetét annyira megszerettem, hogy végül fejből is megtanultam több versét
– mondja Andor. Érdekesség, hogy Radnóti Miklós élete, költészete és tragikus halála nagyon hasonló egy híres koreai költő történetéhez. Andor összehasonlító dolgozatot írt a két költőről, és a kutatás során valódi kötődést alakított ki Radnóti munkássága iránt.Egyik legismertebb versét, „Két karodban ringatózom” című költeményt szavalja is, amit a magyar közönség is előszeretettel hallgat.
Andor, bár kezdetben csak kívülállóként figyelte a magyar hagyományokat és szokásokat, mára mélyen beépült a magyar kultúrába, és sok szokatlan élménye van, amelyek hozzájárultak ahhoz, hogy még inkább megszeresse az országot. Egyik legfurcsább élménye a disznósajt volt, ami kezdetben megdöbbentette.
Nem tudtam, hogyan lehet az, hogy a disznó és a sajt egyáltalán összeillik! De most már imádom!
– mondja nevetve Andor.
Andor egy különös élményt is megosztott: a magyar kocsmák világában kapta meg a nevét, Andorként kezdtek el hivatkozni rá, ami számára szintén egyedülálló pillanat volt.
Shiyong története egy szép példa arra, hogyan válhat egy idegen ország igazi otthonná. Andor nemcsak megtanulta a magyar nyelvet, hanem megismerte és megszerette kultúrát, az ételeket, az embereket, és most már hat éve Magyarországon él. Nem tervezi, hogy visszatér Koreába – Magyarország lett a második otthona. Andor nem csupán a magyar nyelvet sajátította el, hanem megtapasztalta, hogy a kitartás és a kíváncsiság segítségével a legnagyobb akadályokat is le lehet küzdeni.