5°C
9°C

Miklós névnapja

RETRO RÁDIÓ

Orosz-ukrán háború: a magyar kormány 3 éve áll a béke oldalán

WM
Szerző
WM
Létrehozva2025. 02. 24. 12:25

Három évvel ezelőtt, 2022. február 24-én tört ki az orosz-ukrán háború. A magyar kormány az első naptól kezdve a béketárgyalásokat és a mielőbbi tűzszünetet szorgalmazza.

36 hónapja, vagyis napra pontosan három évvel ezelőtt tört ki az orosz-ukrán háború a szomszédságunkban. Hivatalos számok nincsenek, de a becslések szerint 250 ezer orosz és 350 ezer ukrán halottja van az összecsapásoknak, a két oldalon kb. 1,5-2 millió sebesült lehet összesen. Minél tovább tart a vérengzés annál több ember hal meg, sérül meg vagy lesz özvegy, árva.

Destroyed Russian Armored Vehicles Displayed For Ukrainians To See At Mykhailivska Square In Kyiv
Szörnyű veszteségek mind a két oldalon. Az orosz-ukrán háborúnak mielőbb véget kellene vetni! / Fotó: NurPhoto via AFP / AFP

Háborús pszichózisban szenvedő Nyugat

A magyar kormány a kezdetektől fogva ezt szeretné megfékezni, az első naptól azt hangoztatja Orbán Viktor és kormánya, hogy mielőbbi tűzszünetre és a béketrágyalások megfékezésére van szükség. Három év alatt semmit sem változott a kormány hozzáállása ehhez, annyi azonban változott, hogy már nemcsak hazánk békepárti, hanem egyre több ország eszmél rá a béke mihamarabbi szükségességére. Köztük a világ első számú hatalma, a Donald Trump vezette Amerikai Egyesült Államok. 

Orbán Viktort fekete báránynak bélyegezték a háborúpárti Brüsszelben, amikor felvetette a béke szükségességét. A háborús pszichózisban szenvedő nyugat-európai vezetők hallani sem akartak arról, hogy tárgyalóasztal mellett próbálják meg megfékezni a fegyveres konfliktust.

A magyar miniszterelnök ennek ellenére úgy döntött, hogy felkerekedik, és egy békemisszió keretében tárgyal minden olyan vezetővel, akik segíthetnek elhozni a mihamarabbi békekötést. 

Békemisszió

A háború folyamatos eszkalációjának közepette indult az első békemisszió, Magyarország féléves uniós elnökségét követően.

Ha nincs békemisszió, folyamatosan eszkalálódik, kiterjed, fokozódik a háború, és egyre szörnyűbb veszteségeket fognak elszenvedni az ott élők. Én beszéltem mind a két féllel. Én vagyok az egyetlen Európában, aki mind a két féllel beszélt, és meg is írtam a jelentésemet, tájékoztatva a miniszterelnököket, hogy a két fél nem akar békét

- közölte Orbán Viktor július 19-én.

A békemisszió decemberben folytatódott:

A Vatikánban folytatódott decemberben a békemisszió

Az orosz-ukrán háború képekben

 És hogy miért is annyira fontos mielőbb véget vetni a szörnyű háborúnak. Egy képgalériában gyűjtöttük össze az elmúlt három év borzalmait:

A képre kattintva tudod megnézni a galériánkat!

Orosz-ukrán hábprú

 

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.