kulcsár edina
Brüsszelben kormányváltást akarnak. Bábkormányra van szükségük Magyarországon, hogy Brüsszel utasítására elvegyék a 13. havi nyugdíjat, eltöröljék a rezsicsökkentést és adót emeljenek.
Orbán Viktor pénteken reggel a Kossuth rádióban arról beszélt, hogy Brüsszelben nyílt helyzet van: úgy tekintenek Magyarországra, mint egy kavicsra a cipőjükben. A kormányfő szerint ez azért van, mert Magyarország külön utas politikát folytat: többek közt nem engedünk be migránsokat, kimaradunk az orosz-ukrán háborúból és bevonjuk a bankokat és nemzetközi cégeket a közteherviselésbe. Brüsszelnek azonban ez egyáltalán nem tetszik, ők migrációt, háborút és az embereket sanyargató magasabb adót akarnak.
A miniszterelnök szerint Brüsszelben született egy döntés: Ursula von der Leyen és Manfred Weber, az Európai Unió két német vezetője a legutóbbi európai parlamenti vitán belemondta a magyar emberek arcába, hogy Orbán Viktornak és a kormányának el kell húznia, a helyükre pedig az új ellenzéki pártot tenne.
Brüsszelnek nem kavicsra van szüksége a cipőjében, hanem bábkormányra...
Ők azt akarják, hogyha felhívják Budapestet Brüsszelből vagy Berlinből, akkor a vonal végén mindenre igent mondjanak
– elemezte a helyzetet a kormányfő. Szerinte azonban nem is lehetett mást várni, mivel Lengyelországban éppen ugyanez történt. Bejelentették, hogy a szintén sok tekintetben külön utas konzervatív lengyel kormánynak mennie kell, és helyére tették a mindenben együttműködő Tuskot.
Orbán Viktor szerint ezért nem lehet bírálni Brüsszelt, mert a birodalmak mindig ilyenek. A Szovjetunió is bábkormányt akart, Brüsszel is bábkormányt akar. Meglátása szerint azonban a magyarokat lehetne kritizálni, ha engednének ennek a nyomásnak, mert a magyar emberektől az várható el, hogy ellenállnak az ilyesfajta nyomásnak.
Orbán Viktor arról is beszélt, hogy Magyarországnak és Brüsszelnek hosszú évek óta nézeteltérései vannak a gazdaság politikát illetően. A miniszterelnök el is sorolta, hogy melyek ezek a konfliktusok:
A miniszterelnök kijelentette, hogy a Brüsszel által kívánt bábkormány ezeket a feladatokat minden további nélkül végrehajtaná. Ezek viszont rendkívül súlyos következményekkel járnának.
A rádióinterjúban szóba került a hétfőtől induló új Nemzeti Konzultáció is. Orbán Viktor arról beszélt, hogy ő Brüsszelben a magyar érdekek érvényesítésekor – a franciákkal és németekkel ellentétben – nem tud nagy ország méretre vagy nagy számú lakosságra vagy nagyhatalmi hadseregre hivatkozni az országunk méreteiből adódóan.
A Nemzeti Konzultáció viszont erős alapot ad annak, hogy a kormányfő Brüsszelben is alá tudja támasztani a döntéseiket a magyar emberek véleményével. Ha minél többen töltik ki a kérdőíveket és minél többen adnak felhatalmazást a kormány elképzeléseinek, akkor annál nagyobb nyomatékkal tudja a magyarok érdekeit képviselni Orbán Viktor Brüsszelben.
A fentebb említett, Brüsszel által kifogásolt pontok biztosan benne leszek a Nemzeti Konzultációban.