kulcsár edina
Régóta vizsgálják, hogy jelent-e veszélyt, és ha igen, milyen mértékűt a telefonálás. Az Egészségügyi Világszervezet most tiszta vizet önt a pohárba a mobilozással kapcsolatban.
A WHO 30 év 63 tanulmányát összegezve kereste a választ arra a sokakat foglalkoztató kérdésre, hogy a mobilok által kibocsájtott sugárzás okozhat-e agydaganatot. Mutatjuk mire jutottak!
A rádiófrekvencián kommunikáló eszközök az elmúlt évtizedekben életünk gyakorlatilag minden szegletébe beférkőztek. Rengeteg eszköz működik ezen az elven, amit sokan sokat használunk gyakorlatilag csecsemőkortól idős korig. Adódik a kérdés, mekkora kockázatot jelent ez? Úgy néz ki, most megkapjuk rá a választ!
Az elmúlt 30 év 63, a témában született tanulmányának eredményeit összegezte a WHO. A tanulmányok 1994 és 2022 között születtek, 10 különböző ország 11 kutatóműhelyében, és kivétel nélkül a rádiófrekvenciával való érintkezés élettani hatását vizsgálták. Az összegzett kutatások gyermekeket és felnőtteket egyaránt vizsgáltak, és nem csak a hétköznapi mobilhasználókat, hanem olyanokat is, akik munkakörükből fakadóan gyakorlatilag minden nap, egész nap rádiófrekvenciás eszközök között dolgoznak.
Semmilyen mértékben nem növeli az agyrákos megbetegedések kialakulásának kockázatát a mobiltelefonhasználat- jelentette ki az Egészségügyi Világszervezet (WHO). Jó hír, hogy ezek szerint nem csak a mobilok nem jelentenek ilyen fajta veszélyt, hanem a szintén rádiófrekvenciát használó tévék, radarok, bébiőrök és babamonitorok sem.
Egyetlen főbb tanulmány sem jutott arra az eredményre, hogy lenne összefüggés a telefonhasználat és a rákos megbetegdések kialakulásának valószínűsége között
-összegezte a publikációt Mark Elwood, az új-zélandi Aucklandi Egyetem rákepidemiológiai professzora.