INSIDER

Szerző Erdei Róbert Arnold

Létrehozva: 2024.06.29.

"Ne vicceljen, uram!" - Panaszkodnak a vásárlók: a Lehel Csarnoknak kicsiben trükköznek az árakkal - Fotó

Egymást váltják a Lehel Csarnokban a vásárlók a standoknál, és sokan nem is sejtik, milyen átverés áldozatai lehetnek. Június végén kezdtek zúgolódni a becsapott vásárlók, hogy szerintük több árus is trükközik. Megnéztük, hogy igazak-e a pletykák.

Szerző Erdei Róbert Arnold

Többek esküsznek a Lehel Csarnokra, mert jól ismerik már az ott árusító őstermelőket, gazdákat. A látvány, azaz gusztusos friss zöldségek és gyümölcsök sokasága, szépsége magával ragadó, azonban a jó hírű piacot rossz hírek árnyékolják be mostanság. Jó néhányan rossz szájízzel távoznak, ha összehasonlítják a blokkon szereplő árat a lemért mennyiséggel. Többen is panaszkodni kezdtek az egyik angyalföldi nyilvános Facebook-csoportban, hogy trükközik néhány eladó. Azt, hogy jogos-e a vásárlók panasza a Metropol derítette fel.

Beépültünk a Lehel Csarnokban /
Trükközésre hívják fel a figyelmet Lehel Csarnokban / Fotó: Ripost / BS

Háborognak a vásárlók

A vásárlók azt állítják, egyes termelők a mennyiségekkel és az árakkal ügyeskednek, hogy így tegyenek szert tisztességtelen haszonra. A vásárlóikkal nem a feltüntetett árat fizettetik meg, sőt! Akik kerek mennyiséget kérnek, nekik sunyiban többet számolnak rá, és mire a vásárló észbe kap, a tisztességtelen trükköt megcsinálta az eladó.

A nyilvános poszthoz többen is hozzászóltak, és osztották a szerzője véleményét. A panaszok szerint, ahol az árus maga méri ki a kért mennyiséget, szándékosan kicsit többet tesz a zacskóba és rászámolja a plusz mennyiség árát. A Metropol munkatársai egyszerű vásárlóként épültek be, hogy kiderítsék: valóban trükköznek-e egyes eladók. Meg fogsz lepődni!

Munkatársaink kiderítették, tényleg trükköznek-e az árakkal az eladók /
Munkatársaink kiderítették, tényleg trükköznek-e az árakkal az eladók / Fotó: Ripost / BS

Lebukott az eladó

A Lehel Csarnokba bevásárló listával érkeztük: néhány terméket akartunk venni, de mindegyiket másik standnál vettük meg, a végén pedig a csarnok ellenőrző mérlegén ellenőriztük, jól számolta-e ki az eladó az árat. A legtöbb eladó tisztességes volt, és pont annyi került a szatyorba, amennyit kértünk. Egy viszont lebukott: 10 dekagramm túrót kértünk, ám az eladó 18-at adott, mi több; jóval drágábban adta el nekünk.

Ne vicceljen, uram! Tizennyolc deka a legkisebb mennyiség

– mondta kissé flegmán az eladó a pult másik oldalán, hozzátéve: 2 ezer forint kilója a túrónak. A Metropol munkatársai odamentek az ellenőrző mérleghez. A 18 dekagramm túróért 530 forintot kért el a kollégától az eladó, de a túrónak csak 360 forintba kellett volna kerülnie az ellenőrző mérleg szerint, 170 forinttal többet fizettünk az eredeti árhoz képest.

Az egyik eladó a túró mennyiségével és árával ügyeskedett /
Az egyik eladó a túró mennyiségével és árával ügyeskedett, de az ellenőrző mérlegen kiderült a turpisság.  / Fotó: BS

Összeszedtük, mire érdemes figyelni a piaci vásárlás során: a mennyiségre és miként számolják az árat. 

Így előzd meg a trükközést!

  • Mindig nézd meg az egységárat.
  • Ha megvetted a terméket, blokkot mindig kérj, mert szükséged lehet rá, ha turpisságot észlelsz.
  • Ellenőrizd, hogy a mennyiségnek megfelelő összeget kéri az eladó.
  • Ha szerinted gyanús valami az árral, a vásárlás után menj az ellenőrző mérleghez, és az egységár ismeretében nézd meg, tényleg annyit fizettél-e, amennyit kell.
  • Ha magasabb a számla, ne hagyd szó nélkül! Reklamálj vagy szólj a piacfelügyelőnek. Ezzel a többi vevőnek is szívességet teszel, hiszen máskor nem mernek majd trükközni.

 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek