tóth gabi
Ma már lejárt lemez a tejben-vajban fürdés, helyette egy újabb természetes csodaszer hódít, méghozzá a csiganyál. Visszataszító? Eléggé, de a csiga testnedve szinte mindenre jó, és nem, nem kell csigák közé feküdni.
Nem újdonság, hogy a kemikáliák ideje rég lejárt, ugyanis a modern ember is rájött, hogy minden bajára talál orvosságot a természetben. A növények gyógyító ereje ősidők óta ismert, ám az állatvilág is adott már számtalan gyógyírt az emberiség bajaira. A csiganyálról például kiderült, hogy bármennyire is visszataszító, valóságos csodafegyver az öregedés ellen.
Bizonyára sokakból viszolygást vált ki, ha elképzelik, hogy apró, vagy épp hatalmas csigák csúszkálnak az arcukon, pedig tulajdonképpen erről van szó. A csiganyál egy igazi aranybánya: gazdag kollagénforrás, ami kiváló a striák, a ráncok és a hegek ellen, segíti az égési sérülések, bőrelváltozások, pattanások gyógyulását, ráadásul késlelteti a bőr öregedését. Természetesen ma már nincs szükség arra, hogy magadra pakold a csúszómászókat, ugyanis a tudománynak hála krémek, szérumok formájában is elérhető a boltok polcain. Ha az éti csiga testnedvéből készült krém gondolata belőled is viszolygást vált ki, nézd meg mennyi pozitív hatása lenne a bőrödre, ha használnád a csiganyálkát tartalmazó kozmetikumokat. Ez a testnedv javítja a kollagéntermelést, hidratálja a bőrt, javítja a sejtmegújulást, csökkenti a pigmentációt, lassítja az öregedést, megakadályozza a baktériumok szaporodását ráadásul kiváló antioxidáns hatású, ami megakadályozza a bőr károsodását. Na ugye, hogy most már te is belefeküdnél egy csigákkal teli kádba, mint Kleopátra a tejbe? Egy biztos! A kertben összeszedni biztosan olcsóbb, mint megvenni a különféle készítményeket. Ráadásul, ha szereted a francia konyhát, az arcápolási rutinod elvégzése után finom csigavacsorát is készíthetsz belőlük, így két legyet, akarom mondani csigát üthetsz egy csapásra.