Létrehozva: 2024.06.04.

Nem fogod elhinni! Ezzel a pofon egyszerű módszerrel megszabadulhatsz a meztelen csigáktól

Téged is az őrületbe kergetnek a meztelen csigák? Íme néhány pofon egyszerű tipp, ha azt szeretnéd, hogy ezek a kártevők ne okozzanak több gondot a kertedben.

Nem túlzunk, ha azt állítjuk, a meztelen csigák kiirtása mára az egész országot foglalkoztató egyik legfontosabb kérdés a kerttulajdonosoknál, így nem csoda, hogy szinte mindenhol a csodafegyvert keresik ellenük. A nemkívánatos látogatók képesek egyetlen éjszaka alatt tönkre tenni mindazt, amit a kert tulajdonosa hónapokig tartó kemény munkával ért el. Lapunk Szabó Józsefet, a főváros korábbi főkertészét kérte meg arra, hogy árulja el, hogyan lehet megszabadulni ezektől a bosszantó kártevőktől.

meztelencsiga
Még mindig tart a meztelen csigák inváziója Fotó: Lisa-S /  Shutterstock

Hetekkel ezelőtt megkezdődött a meztelen csigák inváziója, ami annak köszönhető, hogy az elmúlt időszakban sokat esett az eső és nedves a talaj. A csúszómászó kártevőknek kifejezetten kedvez ez az időjárás, ugyanis kizárólag nedves közegben képesek mozogni és életben maradni, éppen ezért rejtőzködnek száraz időben.

A meztelen csigák leginkább tavasszal, kora nyáron jelennek meg, mert számukra a veteményeskert ilyenkor igazi terített asztal

 — kezdi lapunknak Szabó József, aki azt is elárulja, hogy a meztelen csiga egy elég szapora állat, ugyanis egyszerre akár 200 petét is képes lerakni. A szakember szerint a mindenkit bosszantó kártevők az esős időben, főként éjszaka jönnek elő, ugyanis a száraz időjárást, a meleget egy árnyékos, nedves búvóhelyeken vészelik át. A meztelen csigák legnagyobb természetes ellensége a kertben az éti csiga, a vakond, a sün és a gyíkok, így Szabó József szerint a legfontosabb az, hogy ezeknek az állatoknak  is biztosítsuk a megfelelő természetes közeget, búvóhelyet és csak ez után jöhetnek a különböző furfangok.

A meztelen csigák egyetlen éjszaka alatt is jelentős mennyiségű kárt tudnak okoznia kertben, a virágoknál vagy a veteményesben, így a legjobb megoldás az, ha esténként összeszedjük őket lámpafényél

 — magyarázza a szakember, aki azt is hozzáteszi, hogy tyúk vagy indiai futókacsa beszerzése is megoldás lehet, mert az elvégzi a piszkos munkát, ráadásul nem csak a csigákat, hanem a petéket is megtalálja és beszippantja. Ha nincs lehetőség arra, hogy valaki baromfit tartson, jöhetnek a házi praktikák.

Így lakmároznak a meztelen csigák a búzakorpából Fotó: olvasói

Ami biztosan beválik, az a "sörcsapda", ami odavonzza a kártevőket, de az is jó megoldás lehet, ha beszórjuk az útvonalukat nedvességet elvonó szerekkel. Ilyen a mészpor, vaspor, gipsz, kávézacc, só, hamu, szódabikarbóna, macskaalom

 — sorolja a szakember, aki szerint ezeknek bénító ereje van a meztelen csigákra, ugyanis a közlekedéshez szükségük van a nedvességre. Ha ez nem tartja távol a csigákat és kedvet kapnának például a só elfogyasztásához, ráfáznak, ugyanis ez beléjük dagad vagy kiszárítja őket, ami így a vesztüket okozza.

Léteznek kifejezetten csigariasztó növények is, mint például a begónia, a fekete ribizli vagy a paradicsom. Ezeknek a szaga távol tartja a kártevőket

 — magyarázza az ex főkertész, aki szerint a ma divatos permakultúra elvek szerinti veteményes beborítása szalmával vagy mulccsal is egy praktikus megoldás lehet, ugyanis ez valóságos nehezített akadálypálya a csúszómászók számára. Természetesen léteznek vegyszeres megoldások is meztelen csigák ellen is, ám Szabó József szerint a természetes megoldásoknál nem létezik jobb és biztonságosabb módszer.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek