kulcsár edina
Generációk nőttek fel a valaha népszerű magyar termékeken, amik az utóbbi időben ismét nagyon divatosak lettek. Trapper farmer, Tisza cipő, Csepel kerékpár, Tunsgram izzó, Stühmer édességek.
A fiatalok talán csak hírből, illetve a szüleik, sőt a nagyszüleik elmondásaiból ismerik a régi nagy hazai márkákat, ennek ellenére nagyon népszerűek azok náluk. Trapper farmer, Tisza cipő, Csepel kerékpár, Tunsgram izzó, Stühmer édességek, és még lehetne sorolni a régi idők nagy magyar termékeit, amik ismét divatosak, kelendőek lettek. Nem csoda, hiszen generációk nőttek fel rajtuk, és szinte mindenkit köt hozzájuk valami felejthetetlen élmény, emlék. Cikkünk bemutatja a legnagyobb hazai márkák történetét, illetve galériánkban igazi retró képeken elevenednek meg a klasszikus magyar márkák termékei.
Stühmer
Magyarország legnagyobb csokoládégyárát Stühmer Frigyes hamburgi cukrászmester alapította 1868-ban. Fia, Stühmer Géza nevéhez köthető az ország legnagyobb csokoládégyára. A Stühmernek olyan népszerű márkái voltak, mint például a Tibi csoki, a Frutti és a Zizi drazsé is.
Tungsram
A cég 1874-ban az Egger Bernát távírógépgyártó műhelyéből fejlődött ki, és 1896-ban alakult az Egyesült Izzólámpa és Villamossági Rt. Az újpesti gyárban 1911-ben készült el az első gáztöltésű wolframszálas izzólámpa, és 1912-től használták a Tungsram márkanevet. A cég 1925-től Tungsram márkanévvel rádiókat is készített.
Orion
Az Orion márka 1925-ben indult világhódító útjára, elsősorban rádiólámpák, rádiócsövek és rádiókészülékek gyártásával foglalkozott. Az úgynevezett néprádiók gyártását 1939-ben kezdték és 1954-ig folytatták, amely a gyár legnagyobb szériában készített rádiótípusa volt. A világ sok országában gyártottak Orion licenc alapján rádiókat.
Tisza cipő
A Tisza Cipőgyár könnyűipari vállalat Magyarországon. Martfűn 1942-ben kezdte meg a működését. Termékei a mai napig nagyon népszerűek.
Csepel Kerékpár
A gyárat csaknem száz éve, 1928-ban alapította Weiss Manfréd, önálló kerékpárgyárrá 1950-ben vált a cég. 1988-ban amerikai közreműködéssel Swinn-Csepel néven működött tovább a vállalkozás. A dicső kezdetekhez való visszatérést, három lelkes szolnoki kerékpárrajongó férfinek köszönhető, akik 2000-ben megvásárolták a céget és újraalkották azt, vállalkozó kedvüknek köszönhetően újra hódít a márka és nem csak hazánkban.