tóth gabi
A tavaszi telihold nem sok jót hozhat a számunkra. A hatása egyebek mellett azt is eredményezi, hogy nehéz lesz kipihenni magunkat.
Az áprilisi telihold misztikus látványa minden megfigyelőt megbabonáz majd, azonban figyeljünk oda, mert negatív hatással lehet a testünkre. A filmekben könnyedén vérfarkassá válhat valaki a telihold miatt, azonban ilyenkor a való életben is különös változásokat érezhetünk a szervezetünkben.
A 23-án bekövetkező telihold sajnos nem lesz túl látványos, mivel a Hold még azelőtt felkel, hogy a Nap lemenne, így nem sok látszik majd a holdkeltéből. 24-én este napnyugta után egy órával bukkan fel a Hold és még 99,4 százalékot mutat magából, így szép látványban lehet részünk. A keleti határainknál 20:27, Budapesten 20:39, nyugaton 20:48 a holdkelte ideje. A Hold alacsonyan jár az égen, az éjszaka közepén se sokkal emelkedik 20 fok fölé – tájékoztat a National Geographic.
A telihold hatással van a testünk működésére, például összefügg a menstruációs ciklussal. A statisztikák azt mutatják, hogy telihold napján több gyermek születik, valamint az orvosi ügyeleteken is több a problémás eset, ráadásul teliholdkor a közlekedési balesetek száma is nő.
Többek között gyengülhet az immunrendszer és a telihold miatt az alvás sem olyan mély és pihentető, mint máskor. Lassulhat az emésztés, kevésbé gyógyulnak a sebek és a gyógyszerek is lassabban fejtik ki hatásukat – írja az Astronet.
Április 16-án, kora este magasan a délnyugati égen láthattuk az 59 százalékos megvilágítású Holdat, tőle körülbelül három fokra pedig a Jászol-halmazt. A Jászol-halmaz egy fiatalnak számító, körülbelül 700 millió éves nyílt csillaghalmaz, amit 350 darab csillag alkot. A csillagok mind egy gázfelhőben keletkeztek. A csillagcsoportosulás mindössze 577 fényévre található a Földtől, ami közelinek mondható. Különlegessége, hogy közelsége és nagy mérete miatt tiszta derült éjszakákon szabad szemmel akár most is is megpillantható, halvány derengő foltként a Rák csillagkép közepében.