kulcsár edina
Brutális méretű, mintegy 3500 grammos hamburgerszörny elfogyasztására hívta a versenyszellemű gasztrofanatikusokat egy százhalombattai extrém séf. A kihívásra a Ripost munkatársa is önként vállalkozott, és előre elárulhatjuk, mentálisan és fizikálisan is különleges élményekkel gazdagodott.
Dani Gábor egyik alkotói hitvallása, hogy minél több hús kerül egy ételbe, annál élvezetesebb annak elfogyasztása. Séfként tisztában van vele, hogy a vendégeket csakis a különleges fogásokkal tudja megtartani, ezért találta ki, hogy a két tacskójáról, Belláról és Donnáról elnevezett hamburgerezőjében megalkot egy más vendéglőben nem kínált Monster Tower nevű ételkölteményt. Szombat délután pedig az általa meghirdetett evőversenyen munkatársunkkal együtt 11 éhes férfi jelent meg, a hölgyek ezúttal csak kísérőként érkeztek.
Gábor bennünket a konyhába is beengedett, hogy figyelemmel kísérhessük a hatalmas szendvicsek elkészítését.
Egy hamburgerbe 1700 gramm marhahús, 800 gramm tépett malachús, 500 gramm buci, bacon, 250 gramm hasábburgonya tojásban beforgatva, paradicsom, lilahagyma, saláta, uborka, valamint egy különleges, fekete fokhagymapasztával ízesített cheddar sajtszósz kerül
– magyarázta Gábor. A kérdésünkre, hogy ő vajon képes-e a hústorony elfogyasztására, őszintén válaszolt:
"Szinte biztos, hogy nem, és feltételezem, hogy a legeredményesebb versenyzők tányérján is bőven marad majd az ételből" – mondta.
Gábor alkotótársa, az étterem szuséfje, Zoltán.
Rendszeresen együtt ötletelünk. Egy-egy kemény nap után azon gondolkodunk, mire lehet igénye a környező népeknek, és mi az, amit a környéken nem lehet megtalálni.
A bucit Szász Róbert pék kifejezetten ehhez a hamburgerhez kreálta.
"Egy sajátos, sütőpor nélküli kalácstészta az alapja. Olyan zsiradékot tartalmaz, aminek segítségével a buci megtartja a térfogatát" – árulta el a szakember.
A gigantikus hamburgert egyébként az étlapon is rendszeresítik, és egy 4-5 fős asztaltársaság számára ajánlják.
Munkatársunk egyébként a szendvics alig harmadáig jutott, amikor rájött: vagy abbahagyja az evést, vagy az asztal alatt fog kikötni. A vége felé már az ízeket is alig érezte, és elkezdett attól tartani, hogy a belassul a gondolkodása, illetve a világ ideiglenesen megszűnik körülötte.
Ezt az állapotot nevezi a köznyelv kajakómának.
Az egyik résztvevőnek, Bendegúznak a hamburger háromnegyedét sikerült bekebeleznie.
Lelkileg és testileg is elfáradtam. A konyhán jó munkát végeztek, ezért is tudtam majdnem az egészet megenni. Érdekes módon a versenyre semmilyen formában nem készültem, mert ma reggel még azt sem tudtam, hogy vállalom a megmérettetést. Az apám haverja csak annyit mondott, hogy ma ne egyek túl sokat, mert ma együtt vacsorázunk
– mondta a fiatal férfi.
A versenyt Barnabás, a gépkocsivezető nyerte, aki meglepő módon az evés után is képes volt megszólalni, persze a kihívást neki sem sikerült teljesítenie. A sportújságírók bevett szokása, hogy egy-egy verseny győztesét az érzelmeikről kérdezzék. Ezúttal mi is követtük ezt a gyakorlatot.
Azt üzenem az édesanyámnak, hogy remélem, büszke rám!
- nevetett Bendegúz, és elárulta, egyébként is jó étvágyú ember. Ezúttal a saját adagja jó részét magába diktálta, csupán a buci alsó felét hagyta meg némi zöldséggel.
Dani Gábor a történtek után sem adta fel célját, hogy megtalálja azt az embert, aki egymaga elbír a hatalmas burgerrel. A szerencsés illető nem csupán megússza a számla kifizetését, a vendéglő dicsőségfalára is felkerül a fényképével.