Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2023.10.15.

Így lehet hatékonyan védekezni a kártevő programok ellen

Sok mindent be lehet vetni a számítógépünket, laptopunkat vagy telefonunkat veszélyeztető vírusok ellen. Már csak az a kérdés, fizetni is érdemes-e a kártevők elleni programokért? Most kiderül!

Bármi, amivel csatlakozni lehet az internetre, az kártevőtámadásnak van kitéve. Ezek ellen többféleképpen is lehet védekezni, például tűzfallal, víruskeresővel és vírusirtóval. Melyik micsoda? Érdemes fizetni értük vagy elég, ha az ingyenes verziót vetjük be a vírusok ellen? Mik a legmegbízhatóbb programok kártevők ellen? Most kiderül!

e-mail, internet, átverés, csalók, vírus, számítógép,internetes csalási módszer, kártevő
Érdemes fizetni a kártevők elleni programokért? Fotó: TippaPatt / Shutterstock

A vírus- és kártevőirtó programokról

A kártevőirtó szoftver telepítése a legalapvetőbb dolog, amit megtehetünk a számítógépünk védelme érdekében. Ezek a programok rendszeresen ellenőrzik a gépet és a viselkedésük alapján képesek felismerni egy rosszindulatú programot, valamint az internethasználat során elemzik a webhelyeket és figyelmeztetést küldenek, ha azok káros tevékenységet terveznek - olvasható a digipedia.hu-n. A védelemre szolgáló programok telepítése után mindig figyeljünk rá, hogy a programot rendszeresen frissítsük.

Ezt érdemes tudni a tűzfalról

A tűzfal telepítése egy másik alapvető megoldás a rosszindulatú programok elleni védekezéshez. Kétféle tűzfal létezik: hardveres és szoftveres. A tűzfal akadályt emel a számítógép és minden olyan program közé, amely megpróbál bejutni az interneten keresztül. A tűzfalak olyan tanulási algoritmusokkal készültek, amelyek lehetővé teszik számukra, hogy működésük során „tanuljanak”, és idővel kevesebb téves riasztást jelentsenek. A legbiztosabb, ha a tűzfalat állandóan bekapcsolva tartjuk, ezzel figyelmeztetést kapunk minden gyanús tevékenységről. Fontos még, hogy az operációs rendszereket és a szoftvereket rendszeresen frissítsük.

Elég az ingyenes vagy kell a fizetős védelem?

Jó hír, hogy az ingyenes változatok is növelik az eszközeink védelmet, akkor is, ha a fizetősekhez képest korlátozott számú szolgáltatással működnek. A minél nagyobb biztonság miatt viszont megéri a kártevők elleni védekezésre költeni, mivel a vírustámadások által számos információ kerülhet veszélybe vagy veszhet el végleg az eszközeinkről.

Ezek most a legmegbízhatóbb programok

Ez a néhány számítógépekre telepíthető szoftver jó szolgálatot tehet: Avast!; AVG Antivirus; Avira; Bitdefender; COMODO; Malwarebytes; McAfee; Microsoft Security Essentials; Norton; Panda; SpyBot Search & Destroy; TOTALAV; ZoneAlarm.

vírus, adathalász, hacker, kártevő, email, laptop
Ilyen, amikor a tűzfal teszi a dolgtát. Fotó: fizkes / Shutterstock

+1 tipp a gépeket ért támadások esetére

Készítsünk biztonsági másolatot a fontos fájljainkról a 3-2-1 szabály segítségével: készítsünk 3 biztonsági másolatot, 2 különböző eszközön, amik közül 1 másik helyszínen van, mint az első kettő. Például a gépen történő mentés mellett az egyik biztonsági másolat egy külső tárhelyre (pendrive, HDD, SSD), a másik pedig a felhőbe kerülhet. Emellett az általunk használt eszközökön pedig frissítsük a víruskereső szoftvereket és mindig legyen naprakész a gépünkön futó operációs rendszer.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek