tóth gabi
A pihenőhely körül ballagó hatalmas aranyost a vadkamera is felvette. Az állat vélhetően vizet keresett a nagy melegben.
Mint arról a Ripost is többször írt már: a medvék hosszú idő után visszaköltöztek hazánkban. Az utóbbi egy évben már több helyen is feltűntek országszerte: három vármegyében - Borsod, Heves és Nógrád - is felbukkantak, a Bükkalján észlelt mackó pedig át is telelt nálunk. A Bükki Nemzeti Park, mint helyi lakost, el is nevezte: keresztségben a Mihály nevet kapta.
A WWF Magyarország ezért elmondta: a nagyragadozók jelenléte jót jelent, és itt az ideje, hogy megtanuljunk együtt élni a medvékkel, méghozzá balesetek nélkül:
A nagyragadozók, így a medve jelenléte alapvetően jót jelent, mindannyiunk közös érdeke, hogy elkerüljük a közvetlen találkozásokat, és néhány apró praktikával minimalizáljuk a konfliktusokat az együttélés érdekében
- szögezték le. A Medvefigyelő legutóbb azt jelezte, hogy egy példány Mátrakeresztes közelében, a Csörgő-patak és a Böske-forrás körzetében láttak medve nyomokat, ami azt jelezte: az állat a nagy melegben a hűsítő forrásvízhez jár, hogy csillapítsa a szomját.
Most ismét felbukkant egy hatalmas barna medve: a Boon úgy tudja, néhány héttel ezelőtt Hangony és Kissikátor közelében láttak, míg most a napokban Ózd környékén, Hegyháton láttak egyet. A mackó Sátán bukkant fel, méghozzá a helyi pihenőház közelében, ahol rögzítette is őt egy vadkamera.
A szakemberek ezért újra és újra figyelmeztetnek mindenkit: a medvék felbukkanási helyén vagy körzetében óvatosan és körültekintően kiránduljanak, mert nehéz megállapítani a medve, vagy medvék haladási irányát, emellett a hőségben lehetséges, hogy ismét felbukkannak a különböző vízforrások környékén.
Az Aggteleki Nemzeti Park ITT, míg a WWF ITT tett közzé egy részletes illemtant és útmutatót arra az esetre, ha medvét észlelnék, vagy ha összefutnánk egy példánnyal.