Magyar Péter ámokfutása büdös szavazóktól, nők, nyugdíjasok folyamatos gyalázásáig

POLITIK
Létrehozva: 2023.07.01.

Milyen naptejjel kenjük a gyereket? Ez lett a legjobb a teszten

Nyáron egy lépést sem érdemes valamilyen fényvédő nélkül megtenni. Már csak az a kérdés, milyet érdemes venni például a gyerekeknek? A legújabb naptejtesztből kiderül!

A teszt eredménye szerint a termékek ára és minősége között nincs összefüggés, nem a legdrágább a legjobb. Sőt, az is kiderült, attól mert rá van írva egy termékre, hogy 50 faktoros, lehet, hogy semmit sem ér. Milyen naptejet érdemes venni a gyerekeknek és milyet nem?

naptej, fényvédő, gyereknaptej, naptejteszt
MIlyen naptejet érdemes venni a gyerekeknek? Most kiderül! Fotó: Gorloff-KV / Shutterstock

Mindenképpen védekezni kell a káros sugarak ellen

A túlzott és védelem nélküli napozásnak, leégésnek számos káros hatása van a korai ráncosodástól a bőrrákig, ezért az UVA és az UVB sugárzás elleni védelem rendkívül fontos. Fokozottan igaz ez a gyerekekre, az ő bőrükben ugyanis még nem alakultak ki bizonyos védekezési mechanizmusok. Bőrük védelmére egész évben, de nyáron fokozottan érdemes odafigyelnünk.

50 faktoros termékeket teszteltek

A Tudatos Vásárlók Egyesülete ezúttal 10, minimum 50 faktoros naptejet értékelt nemzetközi szervezetekkel együttműködve. A fényvédők vizsgálata során ellenőrizték, hogy a csomagoláson hirdetett módon, megfelelően védik-e a gyermekek bőrét a termékek, értékelték, milyen jól használhatók a gyakorlatban, megnézték, tartalmaznak-e nemkívánatos anyagokat, amelyek káros hatással lehetnek az egészségünkre, de vizsgálták a környezeti hatásukat is. A vizsgált naptejek ára széles skálán mozgott: 1900-12.000 Ft/100 ml tartományban.

A teszt eredményéről

A vizsgálatokból kiderült, hogy az ár és a termék minősége nem feltétlenül egyenesen arányos. Az utolsó helyen végzett termék például 3050 Ft/100 ml átlagáron volt elérhető a tesztelés idején. Azon túl, hogy nem olcsó, nagyobb baj, hogy kiderült róla, nem biztosít közel sem megfelelő védelmet: az ígért 50+ -os faktor helyett, 21,8-as faktorú védelmet mértek az esetében-írja a TVE. Az is kiderült, hogy neves márkák termékeinek választása esetén sem lehetünk minden szempontból nyugodtak. Akármennyit is szánunk tehát naptej vásárlására, mindenképpen érdemes utánajárni, hogy a termékeknek mik az erősségei vagy gyengeségei.

naptej, naptejteszt, gyerek, gyereknaptej
MIlyen naptejet érdemes venni a gyerekeknek? Most kiderül! Fotó: Gorloff-KV /  Shutterstock

Ezek a naptejek lettek a tesztgyőztesek

A komoly laboratóriumi vizsgálatok és kedveltségi felmérés eredményei szerint ez a három gyermekeknek szánt naptej a legjobb a vizsgált tízből:

Helyezés

Naptej

Ár

Típus

1.Avéne Spray Enfant SPF 50+8400 Ft/200ml


 

Kémiai fényvédő

2.Garnier Sensitive Advance Kids 50+ Spray5900 Ft/300ml
3.Nivea Babies&Kids Sensitive Protect 5in1 50+5800 Ft/270ml

Mire figyeljünk gyereknaptej vásárlása, használatakor?

  • Nem árt, ha tisztában vagyunk vele, hogy nincs közvetlen összefüggés a fényvédő faktor nagysága és az UVB-sugárzás áteresztőképessége között. Vagyis nem igaz, hogy egy 30-as faktorszámú termék kétszer akkora védelmet nyújt, mint egy 15-ös. Ezért mindig olvassuk el, hogy milyen gyakran és milyen mennyiségben kell alkalmazzuk az adott készítményt.
  • Főként a kifejezetten gyermekek számára készült termékeken találkozhatunk olyan megtévesztő állításokkal, mint például „hipoallergén” vagy „bőrgyógyászatilag tesztelt”. A kiválasztás során mérlegeljünk, az ilyen és ehhez hasonló állításokat ne vegyünk készpénznek! Ha nincs pontosan meghatározva, hogy milyen feltételek mellett teljesülnek az állítások, akkor kételkedjünk és inkább marketingfogásnak tekintsük ezeket.
  • A kellő fényvédelem eléréséhez a fényvédőt megfelelő mennyiségben kell felvinni – egy felnőtt ember egész testénél 36 gramm, azaz kb. 6 teáskanálnyi adagról van szó. Ha az ajánlott mennyiségnél kevesebbet használunk, az jelentősen csökkenti a fényvédelmet.
  • A testpermeteknél először permetezzük a terméket a tenyerünkbe, majd kenjük be magunkat vele – így elkerülhető a pazarlás és a szemmel való érintkezés.
  • A gyógyszertárakban vásárolt termékek minőségileg semmivel sem megbízhatóbbak, mint a drogérialáncok termékei.
  • Ezeket az összetevőket érdemes kerülni: propilparabén, butilparabén, etil-hexil-metoxi-cinnamát, BHA, oxibenzon, ciklotetrasziloxán (endokrin károsítók); D5 (ciklopentasziloxán); BHT, BHA, EDTA, triklozán, ciklohexasziloxán, ciklometikon, parabének (tartósítószerek).

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek