tóth gabi
A Ripost7 megkereste a furcsa desszertek készítőit, hogy jutott eszükbe ilyesmivel előrukkolni.
Hiába akartunk, nehéz volt hinni a szemünknek a Sirha Budapest szakkiállításon, ahol március végén baristák és desszertkészítők versenyeztek, a Pataki János Emlékversenyen pedig a leglátványosabb sütemények készítőit díjazták. Elképesztő dolgok születtek, márpedig a versenykiírás szerint minden kiállított munkának száz százalékban ehető anyagból kellett készülnie, a szervező Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestülete zsűrije pedig megesküdött, hogy mindegyik alkotó tortája átment az ellenőrzésen.
Ez volt az első versenyem. Olyan művel szerettem volna indulni, amire ha ránézünk, nem gondolnánk, hogy torta. Nálunk, Rácalmáson még nagy hagyománya van az effajta ételeknek. A kolbász azért került rá, mert ahol dolgozom, ott helyben készítik a házi kolbászt, és ez megihletett.
árulta el Tanács-Dánfy Anikó.
Schneiderné Szabados Ildikó is lelkesen mesélt a különleges alkotásáról:
Szeretem a cukorfiguráimat, bábuimat különböző ruhákba öltöztetni. Innen indultam el, amikor készültem a versenyre. Az unokahúgom néptáncolt régebben, így jött a szegedi papucs kiegészítőnek. Kaptafát a cipészünktől kaptam, annak a segítségével megformáztam.
Ildikó hozzátette: „A kalocsai terítő apropójául a nagymamáim szolgáltak, mert sok hímzett terítőt kaptam tőlük.”
Tóthné Horzsa Veronikát A Pál utcai fiúk című regény ihlette meg.
Olyan témát kerestem, ami a magyar kultúrához kötődik. Ezelőtt is jó néhány versenyen megfordultam, ahol azt láttam, hogy több torta a turulmadár, címer, lovak, hét vezér és hasonló témában készült, én biztos voltam benne, hogy valami mást szeretnék. A Pál utcai fiúk regény a szívemnek mindig is kedves, örök érvényű mű volt. Igyekeztem minél több technikát megmutatni: festést, figurákat, ötleteket úgy, hogy az összeálló egész munka hangulata, színei is visszaadják az eredeti művet.
Kosztyó Vivient pedig egy számítógép-animációs rajzfilm ragadta meg:
A Coco című mese inspirálta a munkámat, amiben megfogott a csontvázak díszes kinézete. Utánanéztem a mexikói kultúrának. Ezt a figurát La Catrinának nevezték el, és már amikor megpillantottam, szerettem volna látni, milyen lehetne cukorból. Már előbb meg akartam valósítani, csak a Covid miatt mostanában nem voltak versenyek.
A kiállítás három napján több mint 20 ezer vendéglátós, séf és szakács gyűlt össze a Hungexpón, ami az elmúlt két év pandémia miatti pangása után egyértelmű sikerként könyvelhető el. „A szállodákat, éttermeket és kávéházakat tömörítő iparág, a HoReCa a válság idején nem a sebeit nyalogatta, hanem fejlesztett, így az idei kiállítás túlszárnyalta a várakozásokat” – fogalmazott Ganczer Gábor, a Hungexpo vezérigazgatója.
További tortakülönlegességeket találsz a Ripost7 április 26-án megjelent számában. Keresd az újságárusoknál!