tóth gabi
A kikiáltási ár közel duplájáért talált gazdára a kis papírdarab.
Budapesten rendezték meg a hétvégén a bélyeg-világkiállítást, ahol árverést is tartottak a ritka bélyegekből. Az egyik ilyen darab 2,4 millió forintos kikiáltási áron indult a liciten, de végül 4,5 millióért ütötték le.
Látszólag ez csak egy kis papírfecni, de a gyűjtők szemében hatalmas kincs
– indokolta a szokatlanul magas vételárat a Magyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetségének (MABÉOSZ) elnöke.
Homonnay Géza elmesélte, hogy Magyarország 1867-ben, az Ausztriával történt kiegyezéssel nyerte el a jogot az önálló posta felállítására, ekkor kezdett el saját bélyegeket is kiadni. Kevés maradt fenn belőlük, emiatt ezek értéke eleve magas. Ráadásul akad közöttük néhány tévnyomat is, amelyek legismertebbike a most elárverezett fordított Madonna 1923-ból.
Itt a bélyeg középső részére kerülő Szűzanya-ábrázolás nyomódúcát véletlenül a szöveges részhez képest fordítva használták, így állt fejre Mária. Mire az ellenőrök kiszúrták a hibát, 80 darabot már eladtak belőle. Ezeknek a negyede maradhatott fenn mára, emiatt kúszott mostanra az egekbe az ára
– magyarázta a szakember, aki nagyon büszke arra, hogy az idén 100 éves MABÉOSZ elnyerte a kiállítás rendezési jogát, és Budapest néhány napra a bélyegvilág fővárosává válhatott.