tóth gabi
A legdurvább átverés fenyegeti az élő zene szerelmeseit.
A jegyüzérek is átköltöztek az internetre, sőt, nem csak drágábban adják a jegyeket, de sokszor hamis belépőt kínálnak a naiv vásárlónak, aki Facebook-csoportban próbál az utolsó pillanatban jegyet vásárolni kedvence koncertjére.
A jegyüzérek többnyire külföldi néven vannak regisztrálva a Facebookon és ha egy csoportban valaki jegyet keres, egyből megjelennek és kínálgatják. Ilyen üzérekre figyelmeztetnek a Bagossy Brothers Company rajongói csoportjában.
Kiderült: a közelgő koncertek kapcsán gyakran találkoznak ezekkel a jegyüzérekkel a rajongók. Mindig külföldi néven árulnak, mindig kommentekben és kivétel nélkül több jegyet kínálnak.
Szinte nincs olyan koncert, rendezvény, fesztivál, amely kapcsán ne jelennének meg azok a jegykerekesedők, akik – akár a telt házas eseményekre is – az eredeti árnak a többszöröséért akarnának jegyeket eladni.
A túlárazott jegyüzérkedés nem tiltott Magyarországon, de nem is feltétlenül a drága jegyekkel van a legfőbb probléma, hanem azzal, amikor érvénytelen vagy hamis jegyet akarnak eladni. A különféle Facebook-eseményeken megjelenő, hamis profilos jegyüzérekkel az a fő probléma, hogy sok esetben nem érvényes a jegy, amit eladnak. Az esetek kis százalékában sikerül az érvénytelen jegyekkel üzérkedőket elkapni, a figyelmetlen vásárlók pedig nem gondolnak bele, hogy akár tízezrekért csupán egy darab A4-es papírt vásárolnak meg.
A rajongó számára pedig talán a kisebbik rossz az anyagi veszteség, a nagyobb, hogy nem láthatja-hallhatja élőben a kedvenceit...