tóth gabi
Az idegsebész folytatásos naplóban osztja meg a szörnyű igazságot a sziámi ikrek szétválasztásáról. Újabb részleteket árult el!
Hamarosan kiderül a teljes igazság a sziámi ikrekről és a szétválasztó műtétjükről, Csókay doktor naplója mindenre fényt derít. Dr. Csókay András, a Honvédkórház Semmelweis-díjas idegsebésze, azzal az orvosi bravúrral írta be a nevét a nemzetközi orvostörténelembe, hogy szétválasztottak egy, a fejüknél összenőtt sziámi ikerpárt.
Rabeja és Rukia történetét mi, magyarok is végigizgultuk, honfitársaink tízezrei imádkoztak a műtétsorozat sikeréért. A magyar orvosok végül elvégezték a kockázatos műtétet, szétválasztották az ikerpárt. Nagy nehézségek árán, de most már végre saját szülőfalujukban gyógyulhatnak az ikrek.
Mint ahogy a megírta, nem csak a sikerről szólt a szétválasztás, sokszor életveszélyben voltak az ikrek. A szörnyű igazságról a Mária Rádió Facebook-oldalán, napló formában számol be Csókay doktor. Most arról az időszakról beszélt, amikor elvállalta a műtétet.
„Soha nem gondoltam arra, hogy fejüknél, koponyájuknál, agyuknál összenőtt gyermekeket fogok szétválasztani. Sokat foglalkoztam gyermek idegsebészettel, főleg gyermek koponyasérülések kezelése kapcsán. Sikeres innovációinkról, melyek Rózsafüzér imádság közben jöttek, nemzetközi közleményeket irtunk, de ilyen műtétre csak az általam is nagyra becsült valóban világhírű gyerek idegsebészeket tartottam alkalmasnak.„
Amikor bemutatták az ikreket Csókaynak a Dakha Medical Collegeben egyből megértette, az MRI képeket látva, hogy miért nem vállalta el, más idegsebész eddig a szétválasztást. Mondta is az ott lévő bangladeshi kollégáknak, hogy ezt nem lehet a hatalmas közös vénák miatt.
„Közben elkezdtem mondani magamban a kontemplatív Jézus imát, amit kisfiam halála kapcsán tanultam meg. Uram Jézus könyörülj rajtam, bűnös emberen!”- tette hozzá Csókay. Mint tudjuk, végül mégis elvállalta a műtétet, ennek részleteire a következő részek vethetnek fényt.
A napló korábbi részeiben az idegsebész elmondta, hogy véleménye szerint a hozzáértés hiánya miatt a hivatalos kommunikációban nem esett elég szó az életveszélyről és elkerülhető lett volna a műtét utáni bevérzés, mely nagymértékben befolyásolta az egyik kislány állapotát.