RETRO RÁDIÓ

A veszélyhelyzet 17. napja

Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2020. 03. 28. 11:45

A legfrissebb adatok, hírek a magyarországi koronavírus-járványról.

A regisztrált fertőzöttek száma szombat reggelre 343 főre emelkedett Magyarországon. Közülük 10 iráni, 2 brit, 1 kazah, 1 vietnámi és 329 magyar állampolgár.

Sajnos elhunyt egy újabb idős – krónikus betegségekkel küzdő – beteg is, így Magyarországon már 11 ember halt meg a koronavírus-járvány miatt.

34 ember meggyógyult és szombat reggel 87-en vannak karanténban.

A csoportos megbetegedések szakaszában vagyunk, amikor közösségben, személyes érintkezések útján terjed a fertőzés. Magyarországon is már bárhol és bárkiben jelen lehet a vírus. A beazonosított koronavírus-fertőzötteknél jóval nagyobb a tényleges vírushordozók száma, akik fertőzhetnek. A tömeges fertőzés lelassításához nagyon fontos, hogy az idősek, a diákok, a külföldről hazatérők, és aki teheti, az maradjon otthon, továbbá mindenki tartsa be a szabályokat és az ajánlásokat.

KORONAVÍRUS-JÁRVÁNY A VILÁGON

Az új típusú koronavírussal fertőzöttek száma 597 335-re nőtt szombat reggelre szerte a világon a Johns Hopkins Egyetem legfrissebb adatai szerint. A halálesetek száma 27 365, és 131 712 ember meggyógyult.

Kijárási korlátozást rendeltek el

Orbán Viktor pénteken kijárási korlátozást jelentett be Magyarország egész területére március 28-a és április 11-e között. Hogy mit is jelent mindez, ebben a cikkünkben részletesen megmutatjuk.

További hírek a témában:

„Nem kell munkáltatói igazolás a kijárási korlátozás alatt”

A kijárási korlátozás részletei

Varga Mihály újabb gazdaságvédelmi intézkedéseket jelentett be

A brit miniszterelnök is elkapta a koronavírust

Kásler Miklós: Minden magyar felelős minden magyarért

Olaszország fekete napot zárt a járvány terén

Amerika hivatalosan is megelőzte Kínát a fertőzöttek számában

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.